Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Twilight: 2000 w Polsce

Black Monk Games nawiązało współpracę z Free League w celu wydania polskiej edycji klasycznego RPG „Twilight: 2000”.

Oryginalny wydawca w kooperacji z Games Designers’ Workshop i Amargosa Press zapowiedziało, że opracuje nową wersję systemu RPG „Twilight: 2000”. Gra będzie fundowana za pomocą Kickstartera w sierpniu bieżącego roku, natomiast na rynku ma pojawić się na początku 2021 roku.

Nowa edycja będzie czwartą odsłoną serii, którą zapoczątkowało Games Designers’ Workshop w 1984 roku. Ponownie przeniesie graczy do zrujnowanego przez III Wojnę Światową świata, gdzie celem będzie przetrwanie. Co ciekawe, Black Monk Games nie tylko weźmie udział w zbiórce pieniędzy jako partner polskiego wydania, ale także będzie pełnić funkcję konsultanta w sprawach Polski, która zajmuje pewne miejsce w alternatywnej wersji 2000 roku.

Zespołem twórców kieruje Tomas Härenstam (ALIEN RPG, Forbidden Lands, Mutant: Year Zero). Za realia świata i scenariusze odpowiada Chris Lites (Conan, Over the Edge). Redakcją zajmie się Angus Abranson (Doctor Who, The One Ring), a za oprawę graficzną będą odpowiedzialni Martin Grip (ALIEN RPG, Symbaroum) oraz Niklas Brant (Forbidden Lands). Okładkę przygotowuje Martin Grip, a kartografią zajmie się Tobias Tranell (Forbidden Lands). W roli konsultantów do projektu zostali zaproszeni aktywni i emerytowani przedstawiciele Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Rozgrywka będzie wykorzystywała reguły opracowane na potrzeby Mutant: Year Zero i survivalowej gry fantasy Forbidden Lands (oba tytuły otrzymały nagrody ENnie za najlepszy zbiór zasad, odpowiednio w 2015 i 2019 roku). Na potrzeby Twilight: 2000 reguły te zostały rozbudowane, aby lepiej oddawać brutalne realia świata gry. Zasady zostały opracowane w oparciu o mechanikę znaną m.in. z Tajemnic Pętli, przebudowaną tak, aby zwiększyć nacisk na wykorzystanie sprzętu i realizm.