Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dodatek dla zimnokrwistych drani

Za dwa dni będzie miała miejsce premiera rozszerzenia do jednej z najlepszych gier planszowych na świecie – „Twilight Struggle” (wg rankingu BGG*, największego serwisu poświęconego grom planszowym, skupiającym ogromną społeczność graczy).

Od 24 kwietnia dostępny będzie dodatek do „Twilight Struggle”, czyli „Godzina Zero” od PHALANX – rozszerzenie wprowadza do popularnego tytułu kilka modulacji. Umożliwia stworzenie zupełnie innego tła fabularnego, zastosowując motyw historii alternatywnej, co w grze przekłada się na odmienne zakończenie II Wojny Światowej, a co za tym idzie jej skutków. Ponadto, niepozorne pudełko dodaje kilka opcjonalnych wariatów, które zwiększają regrywalność podstawowego tytułu.

Za sprawą wspomnianych wariantów partię rozpoczyna się zawsze inaczej, co zmusza graczy do opracowywania nowych taktyk i obierania odmiennych stylów rozgrywki.

Wydanie PHALANX jako jedyne na świecie będzie posiadać promocyjną kartę „Ryszarda Kuklińskiego”.

 

* „Twilight Struggle” obecnie znajduje na 8. miejscu w rankingu totalnym, uznany jest za 1. w kategorii gier wojennych oraz 9. wśród gier strategicznych.

Twilight Struggle

Twilight Struggle