Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Twórcy PUBG wystosowali pozew przeciwko Fortnite

 

To już oficjalne: twórcy znanej strzelanki „Player Unknown’s Battlegrounds Royale” ze studia PUBG Corp. złożyli w sądzie pozew o naruszenie praw autorskich przez Epic Games, które stworzyło darmowy tytuł „Fortnite Battle Royale”.

PUBG Corp. złożyło pozew do sądu w Seulu w styczniu tego roku, jednak dopiero teraz sprawa stała się medialna – informacje o toczącej się sprawie podał serwis Korea Times. Projektanci z PUBG Corp. pragną udowodnić w sądzie, że „Fortnite Battle Royale” bezprawnie skopiował rozwiązania zastosowane w „Player Unknown’s Battle Royale”.

Decyzja o wejściu przez PUBG Corp. na drogę sądową nie jest zbyt dużym zaskoczeniem, bowiem studio już pod koniec zeszłego roku jasno dawało do zrozumienia, że „Fortnite” jest niepokojąco podobne do ich tytułu i brane jest pod uwagę podjęcie stosownych kroków prawnych w tej kwestii.

Wniesienie sprawy do sądu zbiegło się w czasie z podpisaniem Epic Games umowy z Neowiz Games, które ma odpowiadać za dystrybucję „Fortnite Battle Royale” w Korei Południowej. Niewykluczone, że PUBG Corp. ma zamiar zablokować wydanie konkurencyjnego tytułu w tym kraju.

Na razie Epic Games nie wystosowało oficjalnego stanowiska w sprawie pozwu. Dyrektor generalny studia, Tim Sweeney, stwierdził tylko w jednym z ostatnich wywiadów, że nie widzi przeciwwskazań do tego by oba tytuły współistniały na rynku gier.