Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Uprising44 w planach wydawniczych Licomp Empik Multimedia

Licomp Empik Multimedia oraz DMD Enterprise mają przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy w zakresie dystrybucji gry Uprising44 na terytorium Polski. 

Cieszymy się z nawiązania współpracy z młodym, ambitnym zespołem z DMD Enterprise. Zawsze ceniliśmy sobie niezależne produkcje, mamy doświadczenie w ich wprowadzaniu na Polski rynek – warto tu chociaż wspomnieć o pudełkowym wydaniu gry Anomaly Warzone Earth. Gra Uprising44 jest wyjątkowym projektem, gdyż jest inspirowana, bliskim nam Polakom, wydarzeniom historycznych, po które dotychczas nie sięgnął żaden wydawca gier – powiedziała Monika Lach – PR & Marketing Manager Licomp Empik Multimedia.

Uprising44 to projekt wyjątkowy. Stworzony przez młody, debiutancki zespół, stawiający jakość za cel priorytetowy, jednakże świadomy wszelkich ograniczeń. Po zapoznaniu się z kodem gry bliskiego ukończeniu, oraz widząc zapał, z jakim twórcy „dopieszczają” grę w ostatniej fazie produkcji, zdecydowaliśmy się zaoferować firmie DMD dostęp do naszej sieci dystrybucji. Należy jednak podkreślić, że Uprising44 jest w 100% projektem autorskim studia DMD (LEM pełni wyłącznie funkcje dystrybutora), co w naszej opinii czyni go jeszcze bardziej interesującym. Mamy nadzieję, że dzięki swojej jakości, tematyce oraz przystępnej cenie znajdzie w Polsce szeroką grupę fanów – komentuje Maciej Turski – Dyrektor Wydawniczy Licomp Empik Multimedia.

Cieszymy się z faktu nawiązania współpracy. Dzięki niej gracze z Polski będą mogli otrzymać starannie przygotowane wydanie polskiej, pudełkowej wersji gry Uprising44. Dodatkowo odpowiednio do warunków polskiego klienta zbilansowana w porozumieniu z nami cena, operująca standardami stosowanymi w grach niezależnych powoduje, że większa ilość graczy, także tych „niedzielnych” zagra w nasz tytuł – dodaje Michał Dziwniel, Dyrektor Zarządzający DMD Enterprise.

Uprising44 to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby (TPP) w systemie cover to cover z elementami strategii czasu rzeczywistego RTS inspirowana historią Cichociemnych w trakcie wydarzeń Powstania Warszawskiego. Gwarantuje to różnorodność doznań w ramach jednej rozgrywki i pozwoli spojrzeć na opowiadaną historię z dwóch perspektyw – tej taktycznej, bezosobowej jak i tej związanej z postawieniem jednostki wobec sytuacji konfliktu.

005

{youtube}cqywRvO_BDg{/youtube}