Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wciel się w Demogorgona w Dead By Daylight!

Behaviour Interactive ogłosiło, że rozszerzenie wprowadzające do „Dead By Daylight” wariant z grywalnym Demogorgonem (i mechaniką jego „portali”) zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 już 17 września, natomiast na Nintendo Switch gra pojawi się 24 września.

W DLC „Stranger Things” gracze będą mogli wcielać się w Steve’a Harringtona albo Nancy Wheeler, gdy zagrają po stronie ocalałych, zaś po stronie antagonisty udostępniona zostanie postać Demogorgona. Wymusi to na graczach obmyślanie i stosownie zupełnie nowych strategii meczu.

Jedną z głównych unikatowych zdolności Demogorgona będzie możliwość wykorzystywania specyficznych portali (“upside down”), aby prędko przemieszczać się po mapie. Ocaleli mogą je jednak zamykać, co od razu poinformuje Demogorgona, gdzie się właśnie znajdują. Sam antagonista będzie mógł używać także specjalnych skoków, które po nieudanym lądowaniu (nietrafieniu w uciekającego) sprawi, że gracz będzie musiał chwilę poczekać nim kontynuuje pościg.

W „Dead by Daylight” zastosowano wcześniej ikoniczne postacie z filmów grozy, dzięki czemu gracze mogli się już wcielić w Ghostface’a z „Krzyku”, Michaela Myersa z „Halloween” czy Asha z „Martwego zła”.


Źródło: superherohype.com