Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wesprzyjcie słowiańską grę planszową Stworze!

 

„Stworze” to projekt planszowej gry przygodowej (gracz vs gracz), która jest osadzona w świecie słowiańskiej mitologii. Poznajcie szczegóły akcji crowdfundingowej prowadzonej na wspieram.to poniżej.

„Stworze” jest dostępna na portalu wspieram.to od czerwca tego roku. W skład zespołu autorskiego „Stworze” wchodzi dwóch projektantów mechaniki gier, dwóch ilustratorów, dwie rzeźbiarki, dwoje grafików odpowiedzialnych za skład oraz specjalistka do spraw marketingu. Inicjatywa wyszła od Patrycji Tkaczyk, twórcami gry są Grzegorz Arabczyk oraz ilustrator Marcin Adamski.

stworze 1

 

stworze 2

 

stworze 3

 

stworze 3a

 

stworze 3b

Tak o projekcie „Stworze” piszą jego twórcy:

Od ponad pięciu lat działamy na rzecz upowszechniania i popularyzowania wiedzy na temat mitologii krajów europejskich oraz ich roli w tworzeniu, kształtowaniu i rozwoju kultury. W ramach realizowanego przez nas projektu pt. „Ars mitologica” prezentujemy autorów oraz promujemy ich twórczość nawiązującą do tematyki mitologicznej, bądź zawierającą jej elementy. Dlatego też nie mogliśmy pominąć gry „Stworze”, która oprócz niezaprzeczalnych walorów artystycznych, pełni ważne zadanie w ukazywaniu graczom bogatego świata słowiańskich zwyczajów, obrzędów i wierzeń. Dlatego też wspieraMY twórców tej nietuzinkowej i fantastycznej gry.

Fundacja na rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego
Patrimonium Europae

Przygodowa gra planszowa STWORZE, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem. W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z ośmiu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie.

Podstawowym celem kampanii na portalu wspieram.to było zebranie kwoty 45 tysięcy zł, który to cel został już osiągnięty. Jednak, jak dobrze wiadomo, funduszy nigdy nie jest zbyt dużo, więc jeśli możecie, to wesprzyjcie ten projekt symboliczną kwotą i przyczyńcie się do powstania planszowego świata legend, klechd i słowiańskich podań. Zbiórka kończy się za 12 dni! Planowana data wydania „Stworze” to listopad lub grudzień tego roku.

Szczegółowa instrukcja i zasady gry są dostępne pod tym adresem.

stworze 4

 

stworze 5

 

stworze 6

 

stworze 7

 

stworze 8

 

stworze 9

 

stworze 10

 

stworze 11

 

stworze 12

 

stworze 13