Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wiedźmin: Stary Świat – powstaje gra planszowa

Projektant gier planszowych Łukasz Woźniak (autor m.in. „Valhalli” i „Tytanów”) oficjalnie ogłosił, że zaprojektował planszówkę na motywach gry „Wiedźmin” od CD Projekt RED. Gra zabierze graczy w podróż na długo przed wydarzeniami znanym z cyklu wiedźmińskiego i pozwoli wcielić się w wiedźmina z jednej z pięciu szkół. Gra w tym roku będzie fundowana na zagramw.to.

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.

Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum „Wiedźmina,” wiele lat przed wydarzeniami z cyklu o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

Rozgrywka

Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

wiedźmin