Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wieści znad planszy – czerwiec 2018

W czerwcu na rynku gier bez prądu pojawiło się kilka naprawdę ciekawych, angażujących tytułów, których nie wstyd ogrywać do białego rana. Chociaż w tym kwitnącym sadzie, znalazło się też parę nowości wysuszonych z klimatu i – nie bójmy się tego słowa – crapów, ale z pewnością nie należą do nich druga edycja kultowej „Cytadeli” Bruno Faiduttiego, hit Essen 2017 „Zamek Smoków” HjalmaraHacha, Luca Ricciego oraz Lorenzo Silva, no i trochę sucha, ale z pewnością wciągająca „Montana” Rüdigera Dorna. Oprócz tego dużo mniejszych i większych, ciekawszych i zbędnych rozszerzeń i niemało przedsprzedażowych akcji, a także kampanii współfinansowana. Jednak ten post nie jest po to, aby oceniać i wskazywać on podsumowuje i przypomina, w co gra się, co się kupuje i co się wspiera w czerwcu.

Cytadela

W grze „Cytadela” gracze korzystają z pomocy okolicznych mieszkańców, aby zdobywać złoto i budować dzielnice składające się na ich średniowieczne miasto. Na koniec wygrywa gracz, który zbuduje najbardziej oszałamiającą metropolię!

Wydana w 25 językach i nominowana do ogromnej liczby nagród gra „Cytadela” jest przez wielu uznawana za jedną z najlepszych współczesnych gier karcianych.

Niniejsze wydanie zawiera postaci i dzielnice z oryginalnej wersji gry oraz dodatku, a ponadto wzbogacono ją o 9 nowych postaci oraz 12 kompletnie nowych dzielnic, które razem oferują graczom więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej!

1 Cytadela

Więcej: http://galakta.pl/zapowiedz-cytadela/

Zamek Smoków

„Zamek Smoków” to gra w luźny sposób nawiązująca do koncepcji popularnego mahjonga – zadaniem graczy będzie pozyskiwanie kamieni o różnych kolorach i wartościach, a następnie jak najefektywniejsze budowanie z nich własnego zamku. Uczestnicy będą musieli mądrze planować swoje ruchy, dążyć do skutecznych kombinacji oraz tak wykorzystywać specjalne zdolności i cele, by zdobywać jak najwięcej punktów.

Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby punktów. Należy zatem dbać o to, by grupować obok siebie kamienie jednego koloru, odwracać na drugą stronę jak największe zestawy oraz stawiać jak najwyższe świątynie.

Gra oferuje nam dodatkowe zasady, które pozwolą szybciej zbierać punkty oraz pomogą w wypracowaniu indywidualnej strategii. Na początku gry uczestnicy poznają dodatkowy cel i specjalne moce duchów obowiązujące podczas rozgrywki. Wykorzystanie tych możliwości zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.

2 Zamek Smoków

Więcej: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/107004/Zamek-Smokow.html

Montana

Połowa XIX wieku to czas, w którym na terenie Montany pojawiają się pierwsze stałe osady. Liczni poszukiwacze szczęścia przybywają w te okolice w swoich karawanach, z nadzieją na znalezienie zajęcia i lepszą przyszłość. Pracy jest pod dostatkiem dla wszystkich. Góry obfitują w cenne metale, a uprawa ziemi wymaga ogromnych nakładów pracy. Z biegiem czasu przybywa osad, a wraz z ich rozwojem rośnie zapotrzebowanie na różne towary. Aby wyprzedzić swoich konkurentów, musisz zatrudniać właściwych robotników w odpowiednim czasie, dostarczać dobra osadnikom i starannie planować rozwój swoich osad.

„Montana” to gra o prostych zasadach, oferująca graczom dużą swobodę w realizacji planu dojścia do zwycięstwa. Dzięki temu dobrze sprawdza się zarówno wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami, jak i wśród tych, którzy mają za sobą już wiele rozgrywek. Delikatna interakcja między graczami dostarcza emocji, a duża różnorodność akcji możliwych do wykonania powoduje, że szanse na zwycięstwo dla wszystkich graczy są wyrównane.

3 Montana

Więcej: http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-gry/montana

Fruit Ninja: Combo Party

„Fruit Ninja: Combo Party” to gra przeznaczona dla 3-6 graczy łącząca mechanikę wymiany kart z planowaniem i spostrzegawczością.

Podczas jednej partii uczestnicy rozgrywają od 2 do 4 rund, z których każda składa się z trzech etapów:

Fazy Owoców, podczas której wszyscy jednocześnie wybierają po jednej karcie z ręki, a następnie odkrywają je. Jeśli u dwóch graczy na karcie pojawi się taki sam owoc, pierwszy, który chwyci stojący na stole totem, otrzymuje specjalną nagrodę!

Fazy Punktacji, kiedy gracze decydują o tym, czy chcą przeciąć zebrane owoce, czy budować combo dalej.

Fazy Draftu, podczas której przekazujemy resztę kart z ręki osobie siedzącej po lewej.

4 Fruit Ninja

Więcej: https://www.rebel.pl//product.php/1,1203/107551/Fruit-Ninja-Combo-Party-edycja-polska.html

VikingsGone Wild: Masters of Elements

„VikingsGone Wild: Master of Elements” to pierwszy duży dodatek do wielokrotnie nagradzanej i dobrze przyjętej gry karcianej opartej na mechanice budowania talii –„VikingsGone Wild”.

„VikingsGone Wild: Master of Elements” wprowadza do rozgrywki nowe elementy:

• planszę żywiołów, z której kontrolowany przez nas druid będzie mieszał w rozgrywce
• kolejny rodzaj surowców – żywioły natury, wody i ognia, karty bogów i artefaktów
• zupełnie nowy, bardziej strategiczny rodzaj jednostek – potwory (podzielone według żywiołów)

Oprócz tego dodatek zawiera karty, które rozszerzają mechaniki znane z podstawowej wersji gry: nowe karty misji, bonusów końcowych, ścieżki Odyna oraz łaski bogów.

5 Vikings

Więcej: https://gamesfactory.pl/portfolio-item/vikings-gone-wild-masters-of-elements/

Horror w Arkham: Gra karciana – Powrót nocy fanatyka

Horror w Arkham: Gra karciana to kooperacyjna gra przygodowa dla 1-4 badaczy, próbujących zbadać mrożące krew w żyłach tajemnice, inspirowane światem wykreowanym przez H. P. Lovecrafta.

Horror w Arkham: Gra karciana – Powrót nocy fanatyka pozwala raz jeszcze przeżyć (lub oszaleć próbując) pierwszą kampanię, wzbogacając ją o 66 nowych kart, wśród których znajdą się karty scenariusza, spotkań i badaczy.

Dodatkowo rozszerzenie zapakowano w pudełko, które jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania całej kampanii – zmieści wszystkie scenariusze z gry podstawowej, a dzięki osiemnastu przegródkom żadne karty się nie pomieszają.

6 AH Powrót nocy fanatyka

Więcej: http://galakta.pl/zapowiedz-powrot-do-nocy-fanatyka/

Horror w Arkham: Gra karciana – Zapomniana era

W „Horror w Arkham: Gra karciana – Zapomniana era” 1 do 4 badaczy dołączy do ekspedycji badającej azteckie ruiny i zapuści się w głąb niebezpiecznych lasów deszczowych i niezbadanych pieczar. Zdołają przetrwać tę ryzykowną wyprawę, czy może spotka ich marny koniec?

Rozszerzenie „Horror w Arkham: Gra karciana – Zapomniana era” zawiera dwa pierwsze scenariusze z kampanii Zapomniana era.

W pudełku znajdują się również nowi badacze i karty graczy, które zwiększą różnorodność tworzonych talii i możliwości oferowane przez grę. „Horror w Arkham: Gra karciana” to gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w badaczy tajemnic i odkrywają przerażające sekrety nie z tego świata.

7 AH Zapomniana era

Więcej: http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horror-w-arkham-gra-karciana/horror-w-arkham-lcg-zapomniana-era/

Horror w Arkham: Gra karciana – Nici losu

„Horror w Arkham: Gra karciana – Nici losu” zawiera 60 kart, w tym nowe karty graczy, które mogą posłużyć do ulepszenia istniejących talii oraz nowy scenariusz, który można rozegrać samodzielnie, bądź jako część kampanii „Zapomniana era”.

„Horror w Arkham: Gra karciana – Nici losu” to pierwsze rozszerzenie, które wprowadza karty badaczy, które zmieniają zasady działania badaczy do końca kampanii. Posiadając w talii kartę Studiowanie magii lub Sprytna analizazmienia się sposób, w jaki dany badacz buduje swoją talię.

W pierwszym przypadku mistyk poświęca swoją poczytalność, aby sięgnąć do źródła magii, w drugim badacz może ulepszyć za darmo kartę z podtytułem Niezidentyfikowany lub Nieprzetłumaczony.

8 AH Nici losu

Więcej: http://galakta.pl/horror-w-arkham-lcg-nici-losu/

Horror w Arkham: Gra karciana – Labirynty obłędu

W „Labiryntach obłędu”, wyjątkowym 80-kartowym scenariuszu do gry karcianej „Horror w Arkham LCG”, trzy grupy badaczy zostają porwane przez tajemniczego oprawcę i zmuszone do wzięcia udziału w jego podłym eksperymencie. Każda z grup zmierzy się z własnymi niebezpieczeństwami, ale aby przetrwać, będzie musiała współpracować z pozostałymi.

Ten scenariusz można rozegrać w pojedynczej grupie 1-4 badaczy jako samodzielny scenariusz lub jako minikampanię trzech scenariuszy. Można również rozegrać go w epickim trybie wieloosobowym, gdzie do 12 graczy wcieli się w trzy grupy badaczy.

9 AH Labirynty obłędu

Więcej: http://galakta.pl/zapowiedz-labirynty-obledu/

Sztama!

Wcielamy się w pełne zapału do pracy bobry, które biorą udział w corocznych mistrzostwach w budowaniu tam. Każda tama wymaga, by do jej konstrukcji użyć różnych rodzajów drewna. W trakcie pracy wykorzystujemy kłody, dzięki którym możemy przeskakiwać do najlepszych pni i gałęzi dryfujących po rzece. Musimy też koniecznie unikać odpadów, które wrzucono do wody – im więcej ich weźmiemy na naszą budowę, tym więcej punktów ujemnych otrzymamy na koniec gry. Na szczęście do pomocy możemy zatrudnić bobra ekologa, który pomoże nam pozbyć się śmieci lub przyda się przy tworzeniu wspaniałej tamy.

„Sztama!”to przesympatyczna gra z mechaniką set collection i odrobiną pushyourluck, która skradnie serce niejednemu miłośnikowi szybkich karcianek.

10 Sztama

Więcej: http://sklep.granna.pl/sztama

Great Western Trail: Kolej na Północ

Grając z dodatkiem „Great Western Trail – Kolej na północ” nadal prowadzisz życie ranczera i pędzisz swoje stada z Teksasu do Kansas City. Kraj jednak dynamicznie się rozwija, a druga rewolucja przemysłowa wymusza konieczność zmian.

Kluczowe są teraz inne miasta, jak choćby Chicago na północy czy Nowy Jork na wschodzie. Handel z nimi jest znacznie bardziej wymagający. Mimo to, decydujesz się poszerzyć obszar swojej działalności o północną część kraju.

Zakładaj więc oddziały w miastach leżących wzdłuż świeżo wybudowanej trasy kolejowej na północ i korzystaj z nowych opcji rozwoju.

11 Kolej na północ

Więcej: http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-gry/great-western-trail-kolej-na-polnoc

Łupieżcy: Rigor Mortis

Mrocznego Władcy nie ma, koty harcują!

Poprowadź drużynę kocich Łupieżców i wykradnij skarby RigoraMortisa!

Skompletuj drużynę i wykorzystaj umiejętności jej członków, by walczyć z przeciwnikami i wykraść skarby Mrocznego Władcy, nim zrobi to ktoś inny! Uważaj, Rigor Mortis może wrócić w każdej chwili!

„Łupieżcy” to szybka i łatwa do nauczenia gra karciana z niesamowitymi ilustracjami i mnóstwem interakcji! Korzystając ze wspólnej talii, gracze tworzą kombinacje bohaterów, których moce pomogą im odnaleźć skarby i utrudnić poszukiwania przeciwnikom!

12 Łupieżcy

Więcej: https://blackmonk.pl/lupiezcy/

Władca Pierścieni LCG – Dzicz Rhovanionu

W rozszerzeniu „Władca Pierścieni LCG – Dzicz Rhovanionu” gracze wybiorą się w długą podróż z Doliny Anduiny, przez Mroczną Puszczę, aż po same głębokie kopalnie Żelaznych Wzgórz.

Oprócz tych fascynujących scenariuszy w rozszerzeniu „Władca Pierścieni LCG – Dzicz Rhovanionu” gracze znajdą również nowych bohaterów i wachlarz nowych kart Graczy zwiększający możliwości w zakresie składania własnych talii.

„Władca Pierścieni LCG” jest grą kooperacyjną, w której gracze zbierają drużynę bohaterów i wspólnie wyruszają na ekscytujące przygody.

13 WP Dzicz Rhovanionu

Więcej: http://galakta.pl/gry/gry-karciane/wladca-pierscieni-lcg/wladca-pierscieni-lcg-dzicz-rhovanionu/

Star Wars: Rebelia – Imperium u władzy

„Star Wars: Rebelia – Imperium” u władzy dostarcza graczom wiele nowych, emocjonujących opcji do gry planszowej „Star Wars: Rebelia”. Bohaterowie i złoczyńcy z filmu „Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie” oraz ulubione postaci fanów takie jak Hutt Jabba wnoszą nowe umiejętności, niezwykle przydatne w walce o los galaktyki.

Ponadto nowe pojazdy oraz zasady walki w formacie kinowym pozwalają na rozegranie trzymających w napięciu bitew przepełnionych ekscytującymi sytuacjami rodem z filmów.

Niezależnie od tego, której stronie jesteście oddani, niniejsze rozszerzenie „Star Wars: Rebelia – Imperium u władzy” jest przepełnione niezbędnymi narzędziami, które pomogą Wam podbić lub uwolnić galaktykę. Nadszedł czas, aby stanąć do walki!

14 Imperium u władzy

Więcej:http://galakta.pl/zapowiedz-rebelia-imperium-u-wladzy/

Wysokie Napięcie: Gra karciana

Zarabianie pieniędzy na elektryczności? Zbijanie kokosów na elektryczności? Co za świetny pomysł!!! Czy powinienem używać węgla lub oleju do wytwarzania prądu w tradycyjny sposób? A może te zasoby wyczerpią się w przyszłości? A może przyszłość leży w spalaniu śmieci? Z pewnością energia jądrowa jest bardzo zachęcająca. Jeśli tylko rząd zatroszczy się o składowanie odpadów atomowych przyniesie to spory zysk. Oczywiście możesz używać bardziej ekologicznych źródeł energii i być niezależnym od zasobów. Ale czy takie rozwiązanie będzie wystarczająco wydajne, aby zaspokoić wszystkich klientów? No i nie zapomnij o rywalach. Konkurencja nie śpi. Analizuj jakie elektrownie budują, jakie miasta mają w zasięgu, od jakich zasobów zależy ich sukces i jakimi nowymi elektrowniami się interesują.

W trakcie gry licytuje się elektrownie (np. atomowe, wiatrowe, itp.), których następnie używa się do podłączania miast do swojej sieci energetycznej. Niektóre rodzaje elektrowni wymagają specyficznych surowców (np. węgla, uranu), których ceny i dostępność zmienia się dynamicznie na rynku.

15 Wysokie napięcie

Więcej: http://www.lacerta.pl/index.php/nasze-gry/wysokie-napiecie-gra-karciana

Century: Cuda Wschodu

„Century: Cuda Wschodu” to kontynuacja „Korzennego Szlaku”, a zarazem w pełni samodzielna gra. Przenieś sie do czasów wielkich przygód, możliwości i bogactwa. Przemierzaj morza i oceany ku egzotycznym cudom. Reprezentuj swój naród jako kupiec i kapitan, dąż do kontroli ziem ku chwale i zyskom. Rozpocznij przygodę na Dalekim Wschodzie!

„Cuda Wschodu” zachwycą Cię prostotą zasad, a zarazem niezwykle wciągającej mocy zawartych w niej strategii. Jeśli jesteś również posiadaczem „Korzennego Szlaku” spróbuj swych sił w wersje „Przez Piaski i Morza” – grę, która dzieje się w połowie wieku i łączy dwa tytuły z serii!

16 Century

Więcej: http://factorycube.pl/sklep/opis-produktu/Century-Korzenny-Szlak/Century-Cuda-Wschodu

Geniusz

„Geniusz” to jedna z bardziej znanych gier Reinera Knizia (autor takich gier jak „Zaginione Miasta”, „Tygrys i Eufrat”). Gracze układają kolorowe żetony na sześciokątnej planszy, zbierają punkty, blokują żetony przeciwnika i starają się chronić samych siebie przed zablokowaniem przez innych. Mówi się, że jest to najlepsze połączenie „Scrabble”, „Domina” oraz klasycznej gry „Mastermind”. Na pewno świadczy o tym rekomendacja MENSY.

Szalenie elegancka mechanika wręcz zmuszająca do przeprowadzenia kolejnej i kolejnej rozgrywki sprawia, że „Geniusz” (Ingenious) jest doskonałym wprowadzeniem do planszówek w nieskomplikowanym, abstrakcyjnym, ale bardzo przyjaznym stylu. Gra jest genialnie prosta i po prostu genialna!

17 Geniusz

Więcej: https://www.rebel.pl/product.php/1,4/20068/Geniusz-Ingenious.html

Szybcy i ścigani

„Szybcy i ścigani” to szybka, dynamiczna i emocjonująca gra, w której wszyscy gracze jednocześnie próbują swoich sił, wcielając się w rolę uciekinierów lub ścigających. Ta niewielka, ale genialna gra sprytnie oddaje klimat pościgu, w którym obie strony czują intensywną presję…

18 szybcy i ścigani

Więcej: https://www.rebel.pl/product.php/1,1379/107892/Szybcy-i-scigani.html 

PRZEDSPRZEDAŻ I CROWDFUNDING

Stworze: Zakazana polana

Dodatek “Zakazana Polana” wprowadzenia kilka nowych rozwiązań mechanicznych, takich jak Karty Praw, czy nowy sposób na ukończenie Misji, możliwa staje się również bezpośrednia walka pomiędzy Stworzami, a szeregi słowiańskich demonów zasila nowe Stworze: Drugost.

Na środku mapy umieszczamy nakładkę z grafiką Zakazanej Polany. Do tej lokacji gracze mogą się udać wybierając jedną z kart Akcji. Ruch do tej Lokacji nie wymaga znaczników Oddziaływania (w tej lokacji nie mieszkają ludzie), nie wykonujemy tu też żadnych testów. Gdy się pojawimy na Zakazanej Polanie, dobieramy z tali Kartę PrawWelesa lub Peruna (w zależności od karty akcji, dzięki której tu trafiliśmy). Kartę ze specjalnymi efektami kładziemy koło swej postaci.

19 Stworze. Zakazana polana

Więcej: http://underworldkingdom.com/produkt/zakazana-polana-dodatek-do-gry-stworze-przedsprzedaz-dostawa-pazdziernik-2018/

Lunation

Imperator dokonał żywota. Prawo stanowi, że jeśli żyje więcej niż jeden następca tronu, musi odbyć się Wojna Lunarna, aby ustalić, kto będzie nowym władcą Imperium.

Wojna Lunarna trwa 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy – jeden pełen cykl księżycowy dawno zapomnianej planety Ziemia.

Teatrem działań wojennych jest specjalnie wydzielony, niezamieszkany sektor położony na rubieżach Imperium. Antyczne, automatyczne fabryki i stocznie zostają uruchomione pierwszy raz od dziesięcioleci. O sukcesji zadecyduje spryt, umiejętności, odwaga dowódców Flot i strategiczne rozmieszczenie sił.

Niechaj wygra najlepszy, niech ciała pokonanych spoczną u stóp jego tronu, a imperialna korona przyozdobi zwycięską głowę!

Lunation jest grą o wysokiej negatywnej interakcji pomiędzy graczami z elementami areacontrol. Podczas siedmiu tur gracze eksplorują przestrzeń, zdobywają Systemy, budują Floty i rekrutują Postacie po to by zmiażdżyć przeciwników pozyskanymi zasobami i czystą siłą militarną.

20 Lunation

Więcej: http://underworldkingdom.com/produkt/lunation-gra/

Slawia

„Slawia” to gra dla 2-5 słowiańskich wojów nie bojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza – niebezpiecznej słowiańskiej krainy – aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie!

Mechanika „Slawii” wyrosła z dwóch poprzednich, popularnych gier Marcina Wełnickiego, „Slaviki” i „Slaviki: Równonoc” (z sekcji opinii dowiedziecie się, jak odbierali je recenzenci). Wzięliśmy na warsztat wszystko, od fundamentalnych zasad akcji graczy po system punktacji, zdolności specjalne i matematyczny rozkład kart w taliach.

21

Więcej: https://wspieram.to/slawia

Solar City

„Solar City” to solarpunkowa gra planszowa z unikalną mechaniką Buduj i Blokuj (Build&Lock), duetu Marcin Ropka i Viola Kijowska, autorów mocno docenionego w 2017 roku AlienArtifacts, w której gracze stają na czele zespołu architektów, naukowców oraz planistów miejskich na usługach jednej z globalnych korporacji, aby przekształcić dawną zabudowę miejską w tętniące życiem ekologiczne miasto.

W ramach Projektu Solarnej Rewolucji gracze będą wykupować dawne budynki sprzed ekologicznej katastrofy, a następnie przemieniać je w Podniebne Ogrody – źródła ekologicznego pożywienia oraz odnawialnej energii. W miastach pojawią się także nowoczesne, zielone budynki publiczne – wzmacniając miejską tkankę oraz przywracając wiarę w przyszłość resztkom cywilizacji. Każdy rodzaj budynku dołączony do naszego miasta posiada własną mechanikę – łącząc wiele różnych elementów, w trakcie rozgrywki każdy gracz stworzy własny „silniczek”, służący ostatecznemu celowi, jakim jest zdobycie jak największej liczby Punktów Solarnych – symbolizujących postęp w odbudowie świata, wpływy oraz popularność zdobywaną w nowym społeczeństwie.

Solar City jest grą, która idealnie działa także jako gra dwuosobowa – każda ilość graczy biorąca udział w rozgrywce zmienia odrobinę podejście i sposoby planowania, które zapewnią nam zwycięstwo. Dzięki temu, a także mnogości budynków oraz losowości podstawowego ustawienia, gra posiada olbrzymią regrywalność – w grze ze wszystkimi odblokowanymi celami istnieje ponad pół miliona sposobów na połączenia między budynkami!

22 Solar

Więcej: https://zagramw.to/solar-city

Gremliny

„GremlinsInc”. to karciana gra z dużą dawką negatywnej interakcji, w której gracze wcielają się we wredne gremliny i starają się uprzykrzyć życie swoim przeciwnikom, a przy okazji realizować swoje projekty. Jednym z głównych tematów gry są pieniądze: gdyby gremliny miały matki, sprzedałyby je w mgnieniu oka. Gremlin wyciąłby bez zastanowienia ostatnie lasy deszczowe, gdyby tylko przyniosło to zysk: dla niego ptaki i drzewa nie mogą się równać z blaskiem monet zgromadzonych w prywatnym skarbcu. Kolejnym powtarzającym się wątkiem jest korupcja w instytucjach: sądy mają służyć bogatym do wyzysku biednych, natomiast fabryki gromadzą robotników radośnie głosujących na tych, których im polecono (przynajmniej dopóki wypłacana jest pensja). Jak na ironię, prostolinijny diabeł z Piekła wydaje się bardziej uczciwy, niż marketingowcy z Biura, kupujący i sprzedający głosy temu, kto da więcej. Więc co nam zostało? Miłość, oczywiście! Czysta miłość, którą gremliny darzą jedynie swoje mechanizmy – silniejsza nawet, niż ich miłość do pieniędzy. Pieniądze to tylko środki, a korupcja to narzędzie, oba skierowane ku osiągnięciu nadrzędnego celu: posiadania największego, najbardziej imponującego mechanizmu w mechanicznym mieście. Prestiż takiego posiadacza jest nieporównywalny z żadną inną gremlińską uciechą. Ja, ja, ja – radośnie uśmiecha się gremlin posiadający nieco dóbr. Moje, moje, moje – pomrukuje gremlin obserwujący miasto z Windy Astralnej. Niektórzy ludzie mogą doceniać świat, który odtworzyli w swoich głowach, ale nasze gremliny kochają tylko siebie oraz prestiż zdobyty dzięki sprytowi i bezwzględności.

Więcej: https://zagramw.to/gremlins-inc