Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wojna o Pierścień powraca!

Na oficjalnej stronie wydawnictwa Galakta ukazała się informacja o dodruku drugiej edycji „Wojny o Pierścień” autorstwa Roberto Di Meglio, Marco Maggi oraz Francesco Nepitello („Bitwa Pięciu Armii”, „Poszukiwanie Pierścienia” – z Gabriele Mari), czyli gry uznanej za jeden z najlepszych tytułów w stylu amerykańskim (12 miejsce na liście BGG!). Wznowienie ma trafić ponownie na sklepowe półki w nadchodzącym roku.

„Wojna o Pierścień” to epicka strategiczna gra planszowa pozwalająca graczom zanurzyć się w świecie „Władcy Pierścieni” stworzonym przez J.R.R. Tolkiena, pełnym ekscytujących przygód, dramatycznych starć i niezapominanych bohaterów.

Jako gracz Wolnych Ludów będziesz dowodzić zastępami największych królestw Trzeciej Ery: od jeźdźców z Rohanu, po żołnierzy Gondoru i elfy z Rivendell. To na twoich barkach spoczywać będzie ciężar obrony ostatnich wolnych krain Śródziemia.

Zmierzysz się ze straszliwymi sługami Saurona na polu bitwy, rozpaczliwie próbując spowolnić przypływ mroku, a jednocześnie poprowadzisz Drużynę Pierścienia ku Górze Przeznaczenia.

Jako gracz Cienia staniesz na czele hord Czarnego Władcy oraz jego najpotężniejszych sług i spróbujesz okryć krainy Śródziemia wieczną ciemnością. Na twoje rozkazy czekają legiony orków, trolli, jeźdźców wilków i straszliwe Upiory Pierścienia. Wytrop Powiernika Pierścienia i odzyskaj najcenniejszy skarb Saurona albo zmiażdż wrogów potęgą swoich armii.

Oto twoja szansa, zmienić bieg historii całej ery…

 

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

● Olbrzymia (70×100 cm) plansza składająca się z dwóch części ● 205 plastikowych figurek przedstawiających armie i postacie (ponad trzydzieści różnych wzorów) ● 16 kości akcji ● 5 kości bitwy ● 76 tekturowych żetonów ● 110 kart Wydarzeń i Postaci ● instrukcja ● dwa arkusze pomocy graczy ●