Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wpłyńcie do Laguny

Funiverse w styczniu przygotowało dla graczów jedną z ciekawszych gier dra Reinera Knizii, czyli „Lagunę”. W tytule gracze zarządzają grupami dawnych Polinezyjczyków, budujących osady na zdobywanych przez siebie wyspach malowniczego archipelagu.

W „Lagunie” każdy gracz zarządza grupą osadników, która rozprzestrzenia się na wyspach tego nowego archipelagu, aby odkryć jego bogactwo i zbudować wioski. Aby wygrać, potrzebne są inteligentne miejsca docelowe i antycypacja.

Gra autorstwa dra Reinera Knizii. Laguna, bo tak będzie nazywać się polski tytuł, została pięknie zilustrowana przez naszego rodaka – Tomasza Larka. To bardzo szybka gra, w której będziemy zasiedlać archipelag pięknych wysp na Pacyfiku. Do tego zadania będziemy podchodzić 2 razy, a co za tym idzie – będziemy 2 razy punktować w trakcie rozgrywki. Najpierw zasiedlamy wyspy, zdobywając je od strony wody, następnie już jako lud osiadły – będziemy eksplorować z naszych niedawno założonych osad. Dla grających najważniejszą sprawą jest takie wyłożenie osadników, aby wyciągnąć z rozgrywki jak najwięcej punktów za liczbę połączonych wysp, liczbę samych wysp, pozyskane surowce itd.

Zawartość:
– Plansza
– 32 Żetony Dóbr
– 20 Osad w 4 kolorach
– 90 Żetonów Osadników w 4 kolorach
– Notes punktacji
– Instrukcja