Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wyciekły informacje o Assassin’s Creed: Origins

Do sieci trafiła spora ilość informacji na temat kolejnego tytułu Ubisoftu z serii „Assassin’s Creed” – „Assassin’s Creed: Origins”. Źródłem przecieku jest Game Informer, czytacie na własną odpowiedzialność.

Jak na razie Ubisoft nie zapowiedział oficjalnie tego tytułu, jednak pogłoski o „Assassin’s Creed: Origins” przewijają się w mediach już od dłuższego czasu: gra ma mieć dwóch głównych bohaterów, być bardziej otwarta i bliższa strukturalnie „Skyrim – The Elder Scrolls” niż poprzednim odsłonom „Assassin’s Creed”.

Najświeższe wiadomości pochodzą z najnowszego numeru „Game Informer”, który jeszcze nie jest w sprzedaży. Dzięki niemu poznaliśmy (nieoficjalnie) datę premiery „Assassin’s Creed: Origins”, która określono na 27 października 2017. Prace nad tytułem miały rozpocząć się jeszcze przed premierą „Assassin’s Creed: Unity”, a akcja „Origins” rzeczywiście ma rozgrywać się w Egipcie w czasach panowania Kleopatry.

„Assassin’s Creed: Origins” ma wprowadzić nowy system walki, a wraz z nim zmieniona została sztuczna inteligencja przeciwników. Teraz nie będą oni już czekać na swoją kolej by zaatakować głównego bohatera. Zniknie możliwość ataku wrogów silniejszych od gracza przy pomocy ukrytego ostrza, a same pojedynki mają być bardziej dynamiczne i opierać się na trafianiu w konkretne partie ciała przeciwników. Serie ciosów i wymiana pchnięć będzie zwiększać pasek adrenaliny, który w pełni naładowany umożliwi wyprowadzenie potężnego ataku.

Zmianie ulegnie także podejście do eksploracji gry: zniknie minimapa, zastąpiona kompasem u góry ekranu, podobnie jak to ma miejsce w przypadku „The Elder Scrolls”. Potwierdziły się również pogłoski o kontrolowaniu przez gracza orła, który będzie umożliwiał badanie terenu. Tytuł ma być pozbawiony miejsc niedostępnych do wejścia dla graczy.

Świat „Assassin’s Creed: Origins” będzie bardziej autentyczny dzięki bohaterom niezależnym, mającym własne schematy zachowań dopasowane do pór dnia, ich samopoczucia (jedzenie, spanie, praca itp.).

Więcej oficjalnych informacji i potwierdzeń powinniśmy oczekiwać na konferencji Ubisoftu na E3, która rozpocznie się już jutro.

Assassins Creed Origins 1a

 

Assassins Creed Origins 1

 

assassins creed origins 2

Źródło: comicbook.com