Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Wysadź kumpla z siodła!

Dlaczego nie? Skoro to i przyjemne, i pożyteczne, a przy tym nikomu nie stanie się żadna krzywda, wszyscy będą się świetnie bawić, no i można to bez przeszkód powtarzać. Szczególnie, że nie potrzeba do tego ani konia z rzędem, ani zbroi, ani kopii. Wystarczy pudełko z grą, która za tydzień wystartuje na zagramw.to i umożliwi właśnie taką symulację.

Na tym się nie kończy intencja twórców. Gra jest praktycznie gotowa, choć wciąż projektanci starają się podrasować tytuł, aby finalnie trafił na rynek w pełni dopracowany oraz grywalny, więc “Glory” ciągle ewoluuje, zyskując nowe tryby i elementy. W dodatku gra ma merytorycznie oddawać ducha późnego średniowiecza, wielkich turniejów i kultury rycerskiej, skoncentrowanej na najbardziej efektywnym rodzaju tego typu starć – pojedynków na kopie. Nie zabranie więc honoru i cnót, modłów i wpływów, knowań i podszeptów, treningów i swoistych “dopalaczy”, trucizn i oprychów, a wszystko, aby zdobyć sławę najpierwszego pośród rycerzy! Niekoniecznie najszlachetniejszego…

Gra została opracowana przez Dominika Muchę i Marcina Wisa, rekonstruktorów historycznych i członków bractwa rycerskiego, u których pasja przerodziła się w pomysł na grę planszową i ta (wreszcie!) ma szansę trafić do miłośników tej formy rozrywki. A o to, czy będzie ona zgodna z wiedzą historyczną, jak widać nikt nie musi się martwić. Zwłaszcza, że autorzy – oprócz własnej znajomości rycerskiego fachu i licznych doświadczeń z pola bite… rekonstukcyjnego – mają pomoc w konsultantach.

W “Glory” wcielasz się w rolę młodego rycerzem, którego jedynym celem jest zdobycie sławy i chwały. W twoim przypadku jedyną możliwością są serie turniejów, przygód i pojedynków. Podczas każdej tury będziesz musiał przeznaczyć swój cenny czas na różne akcje, pomagające w zwiększeniu szans na wygraną – czeka na ciebie więc nie tylko trening i walka turniejowa, ale i modlitwa, pozyskiwanie wpływowych sojuszników czy zabawa w najemnika. Oprócz tego będziesz mógł pozyskać łupy albo odwiedzać panią swego serca, a wszystko po to, aby zostać mistrzem i najsławniejszym rycerzem piętnastowiecznej Europy.

“Glory” to klasyczna eurogra zaprojektowana przez dwóch rekonstruktorów średniowiecza, którzy chcą opowiedzieć historię o życiu rycerza w języku gry planszowej. W grze zobaczycie fazę przygotwań w mechanice worker placement, turnieje między graczami (opcjonalnie) i innymi rycerzami, ponadto pojedynki, w których szczęście jest mniej ważne niż łaska Boża.

Start kampanii 2 kwietnia (wtorek) o godzinie 10:00 – w pierwszy dzień akcji cena będzie najniższa.

Gra została objęta patronatem Kawerny.

Grę zaprojektowano dla 2 do 4 graczy. Średni czas sesji to 50-120 min.

Zaraz po kampanii na zagramw.to wystartuje kampania na Kickstarterze podczas której potencjalnie będą odblokowywane kolejne cele. Wszyscy wspierający na zagramw.to otrzymają również cele odblokowane na Kickstarterze.