Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Xobos w świetle supernowej

 

Współfinansowanie „Strażników Xobos” Jarosława Bilińskiego nie było tak proste, jakby się mogło wydawać przy tak znakomicie wyglądającej grze i bogato zarysowanym tle fabularnym. Zapewne wysoki próg wejścia sprawiał, że wielu długo zastanawiało się nad wsparciem. Jednak kilka dni przed końcem udało się osiągnąć główny cel akcji i sprawić, że tytuł pojawi się na rynku wraz z dodatkowymi pięcioma scenariuszami urozmaicającymi rozgrywkę, mini-dodatkiem „Starcie Klanów” oraz nakładką na źródła energii z efektem 3D.

Na platformie zagramw.to udało się zebrać łącznie 67 765 zł z potrzebnych 60 000 zł, co dało 112% potrzebnej do ufundowania kwoty, zaś projekt uzyskał aż 877 wsparć i właśnie one mogą liczyć na solidne pudełko i unikatowe bonusy od twórców gry i serwisu crowdfundingowego. Wszyscy, którym nie udało się na czas wesprzeć tytułu będą mogły kupić go w regularnej sprzedaży, a zainteresowanych projektem i wciąż niezdecydowanych zapraszamy do lektury opisu „Strażników Xobos”.

W grze „Strażnicy Xobos”gracze prowadzić będą tytułowych Strażników do walki o dominację na planecie Xobos. Jest to bardzo dynamiczna gra strategiczno-taktyczna z elementami ekonomii. Klany strażników mogą wznosić budowle, zdobywać nowe technologie i ulepszenia zwiększające zdolności wydobywcze najważniejszego surowca – Kryształów Energii. Gra oferuje ogromną dawkę planowania oraz możliwość przeprowadzania zaskakujących ataków, a przez zróżnicowane zdobywanie zasobów oraz rozwój technologiczny, żadna rozgrywka nie będzie taka sama. Dzięki mechanice ulepszeń oraz budowania połączeń będziemy mogli tworzyć potężne defensywy, miażdżące ataki lub zbilansowany rozwój gospodarczy – wszystko jest w naszych rękach! Rozważne prowadzenie ekonomii z doskonałym planowaniem może doprowadzić do zaskakującego zwycięstwa…

Wydarzenia dziejące się na Xobos to fragment historii w opisanym przez twórców uniwersum, w którym Strażnicy odgrywają znaczącą rolę dla swoich stwórców, Patronów. Zadaniem Strażników było pilnowanie źródeł energii na planecie i przez setki tysięcy lat wykonywali je doskonale, do czasu, gdy źródła zaczęły gasnąć, a planeta umierać. Wówczas biomechaniczne istoty zaczęły zdobywać świadomość swojego istnienia i nauczyły się tworzyć technologie, budynki a nawet inne jednostki. Wszystko po to, aby przetrwać…

Kryształy energii, których źródła strzegą Strażnicy są nie tylko cennym surowcem dla Patronów. Są niezbędne dla życia Strażników. Stanowią również sens ich istnienia. Dlatego, gdy na planecie pozostało ostatnie znaczące ich źródło, jasne stało się, że dalsze pasywne współistnienie wszystkich Klanów jest niemożliwe. Podział planety według ustaleń zawartych kilka tysięcy lat temu nie miał już znaczenia. Dzień, w którym Strażnicy staną do ostatecznej walki o dominację, musiał nadejść… W chwili, gdy gracze zasiądą do gry, będziemy mogli opowiedzieć razem zakończenie tej historii, i dowiemy się, który Klan będzie dyktował dalsze warunki!

cel 601 840px

 

cel 651 840px

 

nakladka3d udana 840px

 

starcie klanow udana 840px

 

straznicy xobos box content four

 

straznicy xobos box content one

 

xobos in game

Źródło: informacja prasowa