Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Z aparatem na safari?

Fabryka Kart Trefl-Kraków tym razem chce zabrać graczy w podróż po afrykańskim safari, tyle tylko, że po drodze czeka na nich kilka zadań fotograficznych. Kto odważy się wziąć udział w „Przygodzie na safari”?

Za oknem wciąż wietrznie i pochmurno? A może by tak wybrać się w podróż na gorące safari?

Wśród nowości Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiła się gra planszowa „Przygoda na safari”, obiecująca pełną słońca i błękitnych fal wyprawę na tajemniczy archipelag. Zadaniem graczy jest zapolowanie na dzikie zwierzęta. Jak? Aparatem!

„Przygoda na safari” to gra rodzinna dla starszych i młodszych. Wspaniałe ilustracje Tomka Larka od razu wprawiają grających w pogodny, wesoły nastrój. Zasady są łatwe do wytłumaczenia, a rozgrywka wciągająca.  Uwaga! Przyda się dobra pamięć, by zapamiętać kryjówki zwierzaków.

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. Czeka tam na Was niezwykłe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach. Są one jednak bardzo płochliwe, dlatego trzeba wykazać się sprytem. Kto jako pierwszy sfotografuje 6 różnych zwierząt, zostaje królem safari!

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Zawartość opakowania:

1 duża plansza,

50 kafelków zwierząt,

6 pionków gracza w kształcie aparatów,

instrukcja

Ekspresowa wersja zasad:

1. Podejrzyj 1 kafelek na dowolnie wybranej wyspie i zapamiętaj jakie zwierzę jest na kafelku. Odłóż kafelek na swoje miejsce, nie pokazując go innym graczom.
2. Powędruj swoim pionkiem na wyspę połączoną z tą, na której właśnie się znajdujesz (nie możesz popłynąć na wyspę, z której podglądałeś/aś kafelek). Zabierz wybrany przez siebie kafelek.
3. Jeżeli na kafelku jest zwierzę morskie – wykonaj odpowiednią akcję i pomieszaj szyki swoim rywalom utrudniając im odnalezienie kryjówki.
Jeżeli to zwierzę lądowe, zabierz kafelek – właśnie udało Ci się zrobić zdjęcie tego zwierzaka!
4. Kto jako pierwszy zrobi zdjęcia 6 różnym zwierzakom lądowym – wygrywa.