Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Za kulisami Call of Duty: Infinite Warfare

 

Poznajcie szczegóły prac nad dubbingiem najnowszej odsłony „Call of Duty”! O swoim udziale opowiadają polskie i zagraniczne gwiazdy produkcji: Kit Harington, Lewis Hamilton, a także Jarosław Boberek, Mirosław Hermaszewski czy Marcin Dorociński.

 

Dubbingowanie „Infinite Warfare” okazało się nie lada wyzwaniem nawet dla tak cenionej aktorki jak Olga Bołądź, czy weterana dubbingu, jakim jest Jarosław Boberek. Olga Bołądź użycza głosu odważnej porucznik Norze Salter, najlepszej pilotce SCAR, która zawsze ma własne zdanie i nie boi się go wyrazić. Boberek zaś użycza głosu Ethanowi – amerykańskiemu zrobotyzowanemu żołnierzowi posiadającemu ludzkie uczucia. Olga Bołądź i Jarosław Boberek, wraz z Marcinem Dorocińskim, Łukaszem Simlatem i legendarnym Mirosławem Hermaszewskim, są gwiazdami pierwszej pełnej polskiej lokalizacji dźwiękowej w historii serii Call of Duty.

Materiał wideo z Jarosławem Boberkiem i Olgą Bołądź:

Poprzednie materiały można znaleźć pod poniższymi adresami:

Mirosław Hermaszewski:

Marcin Dorociński oraz Łukasz Simlat:

Wielu ciekawych informacji o kampanii Infinite Warfare w najnowszym wpisie na Activision Games Blog udzielił Taylor Kurosaki. Taylor to Narrative Director najnowszego Call of Duty ze studia Infinity Ward, który wcześniej pracował między innymi nad Crashem Bandicootem.

Opowiedział o etapie koncepcyjnym, o procesie tworzenia oraz o podejmowaniu ważnych dla rozgrywki decyzji. To także zbiór ciekawostek i anegdot zza kulis produkcji. Artykuł na oficjalnym blogu Activision (tekst w wersji angielskiej): blog.activision.com

Kit Harington również występuje w grze Call of Duty®: Infinite Warfare! Ta rola będzie nieco odmienna od znanych aktorowi do tej pory, będzie on bowiem twarzą złej postaci w nowej grze z serii Call of Duty, tworzonej przez Infinity Ward.

Znane osoby w Infinite Warfare 001

„Kit jest niesamowicie utalentowany i w pełni profesjonalny,” powiedział Taylor Kurosaki, reżyser w studio Infinity Ward. „Nasza historia opowiada o niesamowitym starciu dwóch przeciwnych sił i Kit doskonale wpasował się w swoją rolę, reprezentanta frakcji Settlement Defence Front. Nie możemy się doczekać reakcji fanów, którzy zobaczą Kita grającego zupełnie inną rolę.”

Aby wnieść profesjonalną opinię do produkcji, Activision i Infinity Ward współpracowały blisko z Guyem Ritchie, który obeznany jest z serią Call of Duty® jako ten, który wyreżyserował trailer „Suprise” do gry Call of Duty®: Black Ops II.

“Guy Ritchie jest jednym z przyjaciół marki, wspaniale było więc mieć go znowu na pokładzie, pomagającego w przeniesieniu do życia postaci granej przez Kita Haringtona w Infinite Warfare,” dodaje Dave Stohl, szef Infinity Ward. „Wkładamy wiele trudu w wydobycie wszystkiego, co tylko możliwe z tej postaci. Jesteśmy zachwyceni występem Kita i nie możemy się doczekać aż ukaże się to publicznie. Jesteśmy całkowicie poświęceni przekazaniu historii z głębokimi, pełnymi charakteru postaciami, była to więc świetna okazja do dodania takowej do naszej obsady”.

“Namówienie talentu tego rodzaju do występu w Call of Duty świadczy jedynie o tym, jak ważna będzie narracja,” mówi Tim Ellis, szef marketingu w Activision. „Chcemy przebijać samych siebie w tworzeniu poruszających doświadczeń, które ekscytować będą naszych fanów z roku na rok”.

Trzykrotny mistrz świata w wyścigach Formuły 1, Lewis Hamilton, dołączył do obsady anglojęzycznej wersji dubbingu w Call of Duty: Infinite Warfare. Hamilton, obecnie piastujący tytuł mistrza, wystąpi z gościną rolą inżyniera pokładowego na Retribution, jednym z ostatnich krążowników Kosmicznego Sojuszu Narodów Zjednoczonych (UNSA) ocalałych po miażdżącym ataku na flotę w początkowych scenach gry.

„Od dawna już jestem oddanym fanem serii Call of Duty, możliwość stania się choćby małą częścią tej gry i całej marki jest dla mnie niesamowitym zaszczytem” – powiedział Hamilton. „Umieszczanie mojego sobowtóra w grze – od skanowania twarzy, po pracę z zespołem nagrywającym moje ruchy, po możliwość spotkania się z twórcami i podejrzenia całej tej ogromnej pracy, której wymaga zrobienie takiej gry – wszystko to było niesamowitym, niezapomnianym przeżyciem”.
„Wszyscy w Infinity Ward byli podekscytowani możliwością pracy z Lewisem, bo jesteśmy tu jego wielkimi fanami” powiedział Taylor Kurosaki, Narrative Director w Infinity Ward. „Podszedł do Call of Duty z takim samym zapałem jaki prezentuje na torze wyścigowym – był całkowicie zdeterminowany by występ udał się idealnie i muszę przyznać, że dopiął swego!”

W zeszłym roku Call of Duty®: Black Ops III miało najlepsze weekendowe otwarcie w całym 2015 roku i było grą #1 na konsole niemal przez cały rok. Przez siedem kolejnych lat Call of Duty było najważniejszą marką gamingową w Ameryce Północnej.

O Call of Duty: Infinite Warfare

Obsypane wieloma nagrodami studio Infinity Ward przełamie kolejne granice w opowiadaniu historii, pokazując obowiązki przywódcy a także emocje z tym związane, a wszystko to dzięki niezwykłemu sposobowi narracji. Gracze wcielą się w Kapitana Reyesa, żołnierza zasiadającego za sterami jednego z ostatnich okrętów wojennych Ziemi – Retribution. W bardzo trudnym czasie Reyes będzie musiał kierować połączonymi siłami Ziemi przeciwko wrogowi w walce, która wykroczy daleko poza granice naszej planety.

Infinite Warfare wprowadzi nowe rodzaje broni, umiejętności postaci i zupełnie nowe otoczenie w tak dobrze znaną markę Call of Duty. Dodatkiem do jakże porywającej kampanii dla jednego gracza będzie także nowy tryb rozgrywki wieloosobowej.

Znane osoby w Infinite Warfare 002

 

Znane osoby w Infinite Warfare 003

 

Znane osoby w Infinite Warfare 004

 

Znane osoby w Infinite Warfare 005

 

Znane osoby w Infinite Warfare 006

 

Znane osoby w Infinite Warfare 007

 

Znane osoby w Infinite Warfare 008

Źródło: informacja prasowa