Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Za tydzień Portalcon

26 stycznia startuje dwudniowy konwent Fanów Portal Games. Tegoroczna edycja będzie dla wydawcy wyjątkowa ze względu na okrągły jubileusz dwudziestolecia działalności na rynku!

Oprócz spotkania z okazji urodzin – na którym nie zabraknie tortu i innych słodkości, specjalnych gości, wspomnień i anegdot – podczas imprezy gracze będą mogli ogrywać portalowe tytuły i testować szykowane na ten rok premiery, odbędzie się prelekcja o tym, jak ewoluowało i funkcjonowało wydawnictwo na przestrzeni lat, odbędzie się turniej „Neuroshimy HEX! 3.0” i konkurs z wiedzy o Portal Games, podcast 2 Pionków na żywo oraz ogłoszenie planów.

Niestety, nie ma możliwości wykupienia biletów, gdyż wszystkie zdołały się wyprzedać. Jednak Portal planuje rejestrować i emitować sytuacje z wydarzenia, dzięki czemu osoby niemogące brać udziału w evencie dostaną możliwość zapoznania się z tym, co będzie miało miejsce podczas Portalconu 2019.

Wśród gości tegorocznej imprezy znaleźli się między innymi Michał Oracz, Marcin Blacha, Tomasz Barański czy Piotr Haraszczak. Niemniej impreza Portal Games nie oddałaby ducha wydawnictwa, gdyby nie obecność właściciela i organizatora, Ignacego Trzewiczka, jednego z najpopularniejszych autorów gier planszowych, posiadającego w dorobku m.in. „Robinsona Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie”, „Strongholda” czy „Detektywa”.

O Portalconie

Portalcon to konwent gier planszowych organizowany przez Portal Games dla fanów wydawnictwa. W tym roku organizujemy go z myślą o specjalnej okazji – 20-leciu Portal Games! Portalconem rozpoczynamy obchody urodzin wydawnictwa i ogłaszamy rok z Portalem! Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy zjedli zęby na przeklętej wyspie, chcą poznać autorów swoich ulubionych gier i zagrać w prototypy oraz nowości Portalu na kolejny rok.

Rok 2019 to rok, w którym Portal Games obchodzi swoje 20-lecie. Tak, tak, już od dwudziestu lat gracie w nasze gry! A, że 20-lecie to nie byle co, zapraszamy Was na Portalcon. Będziemy świętować w Spirali w Gliwicach, gdzie czeka was mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Zaprosiliśmy specjalnych gości, którzy towarzyszyli wydawnictwu od początku – Michała Oracza i Marcina Blachę. Po raz pierwszy też zaprosiliśmy tak wielu gości i fanów zza granicy. Specjalnie dla nich podczas całego wydarzenia działać będzie specjalna strefa anglojęzyczna.

W 2019 roku Portalcon odbędzie się w klubie Spirala w Gliwicach, w dniach 26-27 stycznia. W sobotę zapraszamy od godziny 10:00, bawić się i grać w planszówki będziemy do godziny 20:00. Potem jak zwykle after party i nocne granie w hotelu Łabędy. A w niedzielę również zapraszamy na 10:00. Impreza zostanie zakończona o godzinie 16:00.