Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zagracie Mordimerem Madderdinem!

Nawet potrójnie – w trzech różnych mediach. Jeszcze w tym roku wystartuje kampania planszówki Krzysztofa Wolickiego (“Pan Lodowego Ogrodu”, “Atlantyda: Wyspa bogów”), ale teraz to wrocławskie The Dust stoi w świetle reflektorów, ponieważ ogłosiło, że podpisali umowę rozpoczynającą prace nad produkcją gry wideo i gry mobilnej.

25 marca między The Dust z Grupy Me & My Friends a Jackiem Piekarą została zawarta oficjalna umowa, na mocy której prawa do wyprodukowania gier na PC i konsole oraz mobilnej przeszły na studio deweloperskie.  Autor pierwowzoru i projektanci gier planują na początek dzieło, które w zamierzeniu ma być pierwszą częścią serii.

Co więcej, gra ma być skierowana do dorosłego czytelnika. W tytule mają pojawić się niejednoznaczne i trudne wybory moralne. Ponadto, świat ma “żywo” reagować na podjęte decyzje oraz konsekwentnie się kształtować.

Jacek Piekara jest jednym z najpopularniejszych pisarzy fantasy w Polsce, znanym przede wszystkim jako autor tzw. „cyklu inkwizytorskiego”. Stworzone przez niego postacie, historie i dialogi staną się kanwą gier, które wyprodukuje studio The Dust. Cykl przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Akcja powieści toczy się piętnaście wieków po tym jak Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim. Pisarz planuje wydanie dalszych książek w ramach cyklu – obecnie obejmuje on 12 tomów.

W świecie, w którym “ludzie widzieli już wszystko” chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! – mówi Jacek Piekara, pisarz i autor ,,Cyklu Inkwizytorskiego”.

Poza bogatym dorobkiem literackim Jacek Piekara był przez kilkanaście lat dziennikarzem i redaktorem w pismach zajmujących się grami komputerowymi (m.in. „Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”, ,,Secret Service”, „Click!”), dla których napisał setki artykułów, zajmując się w dużej mierze tematyką gier role-playing. Obycie pisarza ze światem gier komputerowych będzie niezwykle cenne podczas współpracy z The Dust.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D – mówi Jakub Wolff, CEO The Dust oraz Grupy Me & My Friends.

Rozmowy z Jackiem Piekarą rozpoczęły się w ubiegłym roku i zakończyły podpisaniem listu intencyjnego 4 grudnia 2018 r. Umowa została zawarta 25 marca 2019 r., zapewnia obu stronom rynkowe standardy współpracy i przewiduje aktywny udział pisarza w pracach nad kreacją gry. Szczegóły są owiane tajemnicą – The Dust i Jacek Piekara zdradzą więcej informacji podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca w Warszawie.