Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zapowiedź Stolemë

Wydawnictwo Underworld Kingdom szykuje co prawda w tym roku „Lunation” i rozszerzenie do „Stworze”, czyli „Zakazaną polanę”, ale w ich zaawansowanych planach wydawniczych znalazła się nowa gra planszowa – „Stolemë”. Tym razem tytuł celuje w grona rodzinne i wiekowy próg wejścia ma zaczynać się od siedmiu lat, sama rozgrywka zaś przeznaczona jest od dwóch do czterech graczy.

Gra stara się odtworzyć nie tylko rekwizyty z ludowych podań Kaszub (Stolemë, pol. stolemy – to swoiste olbrzymy o nadzwyczajnej sile i wzroście, mieszkające nieopodal ludzi, często popisujące się przed sąsiadami – aletakże historię: owe stolemy wedle wierzeń uformowały krajobraz tamtego regionu. I właśnie to będzie tematem rozgrywki, gracze będą sterować tymi olbrzymami i tworzyć panoramę krainy.

Jeszcze nie wystartowała przedsprzedaż tytułu i na razie wiele informacji pozostaje nieznanych, ale wydawcy szykują na tegoroczny Spiel Essen swoje produkty, w tym „Lunation”, „Stworze” czy właśnie „Stolemë”.

Twórcy o grze:

„Kaszubskie olbrzymy – Stolemë, wielcy, silni i zadziorni. Walczyli między sobą zaciekle. Ciskali wielkimi skałami, jakby te nic nie ważyły. Skały uderzając w ziemię kształtowały krajobraz kaszubskiego wybrzeża. Jednak pod grubą skórą Stolemów biły dobrotliwe serca. Kochali swoje żony olbrzymki i dbali o stolemiątka. Nasza nowa gra pozwoli całej rodzinie wcielić się w ich skórę i posmakować ich mocy”.

 Stoleme UKP