Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zapowiedzi gier ze świata Star Wars od EA

 

Electronic Arts mają wielką umowę z Lucasfilm dotyczącą tworzenia gier w oparciu o historie z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zeszłej jesieni pojawiła się gra „Star Wars Battlefront”, a już niebawem ma się pojawić następna. W ten weekend EA udostępniło pierwsze wideo ukazujące to, nad czym obecnie pracują.

 

Już w przyszłym roku ma się pojawić „Star Wars: Battlefront II”, ale to nie koniec. Gier w tym uniwersum będzie jeszcze kilka, między innymi „Star Wars: Galaxy of Heroes” oraz „Star Wars: The Old Republic”.

Dodatkowo dwa inne studia również pracują nad własnymi projektami, które jednak jeszcze nie mają oficjalnych tytułów. Jednym z nich jest Visceral Games – planują wydać swoją grę w 2018 roku. Być może skupią się na wydarzeniach spomiędzy „Powrotu Jedi” i „Przebudzenia Mocy”, chociaż inna wersja podaje, że będzie to okres pomiędzy „Zemstą Sithów” a „Nową Nadzieją”. Jeszcze innym studiem, które jest zaangażowane w to uniwersum jest Respawn Entertainment, jednak o ich projekcie jeszcze mało wiadomo.