Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Żercy z nowymi osiągnięciami

Do końca kampanii gry karcianej „Żercy” na wspieram.to (https://wspieram.to/zercy) pozostała praktycznie ostatnia prosta. Wszyscy, którzy dotychczas wsparli projekt mogą być już o niego spokojny – w dość szybkim czasie została ufundowana podstawka, a oprócz tego odblokowano cel (dodatkowe karty: Bractwo Ciemnych Bogów i Bractwo Czystej Krwi).

Niedługo zbiórka osiągnie kolejny pułap, wprowadzają do gry kartę Światowida, modyfikującą zasady, gdy zaś zostanie przekroczona suma czterdziestu ośmiu tysięcy, do „Żerców” trafią też dwadzieścia cztery bardzo piękne wizualnie i wzbogacające rozgrywkę karty wydarzeń. Jeżeli zaś uda się zebrać sześćdziesiąt dwa tysiące, instrukcja zostanie pogrubiona o artbook z grafikami i opisami wszystkich słowiańskich bogów, występujących w grze – jest ich raptem pięćdziesiąt dwa.

A o czym jest gra?

Mitologia słowiańska to temat ciągle mało znany, skrywający wiele sekretów. Gra Żercy to nie tylko gra karciana, ale także pierwsza próba stworzenia pełnego wizerunku panteonu bogów słowiańskich i przybliżenie tej pełnej tajemnic mitologii.

Kim są tytułowi Żercy? To kapłani starożytnych bogów, którzy w subtelny sposób usiłują manipulować rzeczywistością. Są oni najemnikami w rękach plemiennych wodzów, wieszcząc ich powodzenie lub klęskę w nadchodzących wojnach. Składając odpowiednie ofiary Żercy pragną uzyskać przychylność Kiru któremu służą, dążąc jednocześnie do próby zmiany w naturalnym układzie sił.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy i trwa 60-180 minut. Każdy z graczy wcieli się w kapłana jednego z 4 Kirów (bogów reprezentujących pory roku, strony i kierunki świata).

bog1fb

 

bog3fb

 

dziwienl detal

 

 

sporzal detal

 

swarog detal

 

swietowit

 

wydarzenia