Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zew Cthulhu, czyli powrót RPG-ów do gry

Kampania Black Monk Games na wspieram.to okazała się strzałem w dziesiątkę. Nowa edycja kultowej gry fabularnej adaptującej Mitologię Cthulhu – stworzoną na bazie prozy H.P. Lovecrafta – zebrał już ponad 750% środków potrzebnych do realizacji projektu. Wspierający mogą więc cieszyć się nie tylko wymarzonym RPG-iem, ale i szeregiem bonusów i rozszerzeń, które w większości nie ukażą się w regularnej sprzedaży bądź zostaną udostępnione za dodatkową opłatą.

„Zew Cthulhu” 7 edycja to gra fabularna, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem.

Wydawca udostępnił także starter do „Zewu Cthulhu”, dzięki któremu można poznać podstawowe zasady i zacząć swą przygodę z grami fabularnymi, albo po prostu spróbować czegoś nowego (szczególnie, gdy jest się miłośnikiem horroru i/lub Lovecrafta). Wewnątrz startera można odszukać wszystkie informacje – pozwalające rozpocząć rozgrywkę – oraz scenariusz „NAWIEDZONY DOM”, idealny dla początkujących graczy i Strażników Tajemnic.

Tradycyjnie w kampanii crowdfundingowej im więcej osób wesprze projekt, tym więcej bonusów i rozszerzeń uda się dla wspierających przygotować. Obecnie zebrana kwota pozwoliła już odblokować wiele celów, chociaż wciąż niemało jeszcze jest do odblokowania i wybrany model wsparcia również ma realny wpływ na to, jaka nagroda czeka na zainteresowanego – do niedawna dostępne były cztery tryby, lecz ze względu na wyczerpanie się pakietu VIP pozostały trzy – Księga Strażnika (189 PLN), Zestaw Strażnika (289 PLN) oraz Zestaw Premium (489 PLN). Na podjęcie decyzji chętni mają do dyspozycji dwa tygodnie, akcja kończy się 30 listopada.