Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Złap własnego Pokemona z Pokemon Go! Rewolucyjna aplikacja na Androida i iOS już niebawem!

Dzięki „Pokémon Go” fani będą mogli szukać i łapać stworki w świecie rzeczywistym! I to już w przyszłym roku. Za nową grę z kultowymi postaciami od Nintendo odpowiedzialna jest ekipa Niantic Labs, która stworzyła wspólnie z Google grę „Ingress”.

 

„Ingress” to mobilna produkcja, która łączy grę wideo z elementami rozszerzonej rzeczywistości. Tym razem Niantic współpracuje z Pokemon Company oraz Nintendo, by przenieść ideę „Ingress” do świata Pokemonów. Gracze w „Pokemon Go” będą mieć możliwość zapolowania na Pikachu czy Charizarda na ulicach swoich miast! Gra docelowo zostanie stworzona na Androida i iOS. Szykuje się wielka gratka dla fanów Pokemonów!

„Pokemon Go” współpracować będzie z opaską/bransoletką ze wzorem Pokéballa, która będzie sygnalizować, przy pomocy diody LED i wibracji, gdy w najbliższej okolicy będzie dziać się coś istotnego. Czyli przykładowo, otrzymamy powiadomienie, gdy w pobliskim parku będzie grasował Pokemon! Gadżet ten będzie całkowicie opcjonalny, jednak Nintendo twierdzi, że pozwoli on graczom zaoszczędzić dużo czasu, który byłby przeznaczony na wpatrywanie się w ekran smartfona.

Dzięki modułom GPS ze smartfonów, „Pokémon Go” będzie wykrywać lokalizację użytkownika, którego zadaniem będzie odnalezienie miejsc w rzeczywistym świecie, w których uzyska dostęp do specjalnej zawartości w samej grze. Każdy będzie mógł poczuć się jak Ash Ketchum – chwytać Pokemony i walczyć z nimi!

Prace w Nintendo nad grą „Pokémon Go” i opaską „Pokémon Go Plus” trwały od 2 lat. Produkcja nie miała jeszcze swojej premiery, jednakże z oficjalnych informacji wynika, że będzie ona udostępniona w modelu freemium. Trafi do sklepów z aplikacjami przy okazji obchodów 20-lecia istnienia marki Pokemon w 2016 roku.

W poniższym wideo możecie zobaczyć, co szykują dla nas twórcy!