Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zombie w kosmosie!

Seria „Zombicide” w tym roku mocno się rozrośnie – oprócz „Zielonej Hordy” – wydawnictwo Portal Games zapowiedziało dodanie do polskiej edycji cyklu „Najeźdźcy”, który tym razem zabierze graczów w kosmos.

W „Zombicie: Najeźdźcy” porzucamy quasi-średniowieczne klimaty i magię, unosimy głowę i sięgamy gwiazd, ale to wcale nie takie piękne i bezpieczne, jakie się mogło wydawać. Wyobraźcie sobie „Obcego” i „Świtu żywych trupów” w jednym, tak oto kosmiczna rasa zainfekowana zombizmem naciera na badaczy wszechświata – na nas, swego rodzaju kosmicznych marines, którzy muszą odeprzeć nieprzebrane hordy. Jednak czasem siła nie wystarczy, trzeba opracować kilka taktyk, no i ucieczka nie wchodzi w grę – wokół tylko pustka.

„Zombicide: Najeźdźca” to kosmiczna odsłona klasycznej gry kooperacyjnej „Zombicide”. Gracze wcielają się w grupę kosmicznych żołnierzy ochraniających grupę naukowców badających nowo odkrytą substancję – Xenium. Ale odkrycie pokładów Xenium uwolniło coś jeszcze. Atak Xenosów był niespodziewany i brutalny. Mimo wysiłków całej ekspedycji, ich hordy wciąż nadciągają… „Zombicide: Najeźdźca” to kooperacyjna gra planszowa dla 1 do 6 graczy, którzy próbują przetrwać nacierającą, sterowaną przez grę hordę obcych.

„Zombicide: Najeźdźca” to gra kooperacyjna, w której spotyka się z Xenos, niezmierzonym rojem zainfekowanych kontrolowanych przez samą grę. Każdy gracz wciela się w rolę jednego do sześciu ocalałych w scenerii science fiction. Cel jest prosty: wybierz misję, wypełnij jej cele, zabij jak najwięcej Xenos i (co najważniejsze) przetrwaj!

Bohaterowie będą walczyć z Xenos, ratować się nawzajem, odzyskać ważne dane, odsłaniać mroczne sekrety i wiele więcej! Bohaterami mogą być cywile lub żołnierze, każdy z wyspecjalizowanymi umiejętnościami. Wszyscy grają razem jako zespół, handlują sprzętem i wspierają się nawzajem. Używają wszelkiej broni, aby zabić Xenos i spowolnić inwazję. Im lepsza broń, tym wyższa liczba ciał, ale im więcej Xenos pojawi się, tym bardziej przyciąga atak! Ci, którzy przeżyli, muszą także pamiętać o swojej lokalizacji, ponieważ broń konwencjonalna działa dobrze w domu, ale powierzchnia planety pozbawiona tlenu, będą musieli uzbroić się w bardziej wyspecjalizowane uzbrojenie. Lasery, ktoś, coś?

Przez większość czasu Xenos są przewidywalne, ale jest ich dużo i używają nieprzyjemnych taktyk, nie spotykanych w poprzednich grach „Zombicide”. Tylko dzięki współpracy gracze mogą osiągnąć cele misji i wygrać.

Zawartość
9 dwustronnych kafelków z terenem
72 Miniatury
6 Plansz Ocalałych, kolorowe podstawy i identyfikatory
48 Plastikowe żetony
6 kości
125 Mini karty
15 małych kart
50 żetonów
instrukcja