Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zwiastun Horizon Zero Dawn

Twórcy serii „Killzone” tworzą grę będącą połączeniem akcji i RPG. Dla jednych może to brzmieć jak recepta na porażkę (pamiętając ostatnie, zbierające średnie oceny odsłony gier o wojnie ISA z Helghastami), ale sądząc po krążących w sieci materiałach, Horizon ma szansę zachwycić graczy zarówno rozgrywką, jak i rozmachem mapy. W sieci pojawiła się nowa zapowiedź gry.

 

Nie wspominając o świetnej oprawie graficznej, sama opowieść wydaje się bardzo interesująca. Skąd wzięły się mechaniczne bestie? Dlaczego ludzkość poluje na nie z bronią przywodzącą na myśl bardziej „Far Cry Primal” niż „Killzone”?

„Horizon Zero Dawn” ukaże się wyłącznie w wersji na PlayStation 4. Tytuł trafi do sklepów dopiero 1 marca 2017, jednak z dostępnych materiałów wynika, że warto czekać!

W najnowszym zwiastunie możemy poznać główną bohaterkę produkcji – Aloy. Guerrilla Games poinformowało także o zawartości edycji kolekcjonerskiej „Horizon Zero Dawn”, w skład której będzie wchodzić 20-cm figurka Aloy, artbook, steelbook i zestaw 5 DLC (2 kostiumy oraz 3 zestawy przedmiotów i broni).

Horizon Zero Dawn kolekcja

Oficjalny opis oraz zwiastun „Horizon Zero Dawn” poniżej:

W bogatym, żywym, postapokaliptycznym i otwartym świecie gigantyczne, zmechanizowane stworzenia przemierzają obszary, które wydarły ludzkości.

Z biegiem czasu gatunek ludzki cofnął się do epoki zbieracko-łowieckiej, jego przedstawiciele żyją pośród olbrzymich lasów, masywnych łańcuchów górskich i malowniczych ruin dawnej cywilizacji, a prymat w tym świecie wiodą bezwzględne i nieokiełznane maszyny.

Wcielasz się w Aloy, wytrawną łowczynię, która musi polegać na szybkości, sprycie i zwinności, by przeżyć i ochronić swoje plemię przed maszynami dysponującymi potężną siłą i równie potężnymi rozmiarami. Mimo niewielkich szans na powodzenie, wyruszasz w porywająca i emocjonującą wyprawę, której celem jest odkrycie tajemnic zapomnianej cywilizacji, odnalezienie pozostawionych przez nią starożytnych artefaktów i zdobycie zaawansowanych technologii, które przesądzą o losie planety oraz całej ludzkości.

Źródło: playstation.com