Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zwiastun Scorn gry zainspirowanej twórczością Zdzisława Beksińskiego i H. R. Gigera

Podczas ostatniej konferencji Inside Xbox firmy Microsoft zaprezentowano kilka ciekawych gier. Wśród nich znalazł się horror FPS „Scorn” na Xbox Series X i PC.

Niezwykle klimatyczny i budzący niepokój tytuł został opracowany przez Ebb Software i opublikowany przez Humble Bundle dla Microsoft Windows. Twórców gry zainspirowały twórczość Hansa Rudolfa Gigera (projektanta ksenomorfa z cyklu filmów „Obcy”) oraz polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego.

Pierwszoplanowa strzelanka „Scorn” zabierze graczy do koszmarnego uniwersum pełnego grozy i ponurych, dziwacznych form. W tym świecie od walki ważniejsza będzie eksploracja i liczne tajemnice, które czekają na odkrycie.

„Scorn” ukaże się zarówno na komputerach osobistych (Steam, Windows Store i GOG), jak i konsolach Xbox Series X. Gra ma działać w stabilnym 4K przy 60 FPS. Nie znana jest jednak jeszcze konkretna data debiutu gry. Twórcy pragną dopracować wszystkie szczegóły zanim ogłoszą premierę.

Ebb Software ma zamiar w najbliższym czasie zaprezentować kolejny zwiastun „Scorn”, tym razem z fragmentami rozgrywki. Wideo będzie dłuższe i wprowadzi graczy w założenia projektu i ukaże postępy prac.