Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Zwiedzisz Hard City?

 

Już 15 października na platformie Kickstarter wystartuje nawiązująca do estetyki lat 80. i filmów akcji zmierzchu XX wieku gra planszowa „Hard City” od Hexy Studio, autorstwa Adama Kwapińskiego („Lords of Hellas”, „Łowcy kryształów”) oraz Marka Raczyńskiego!

„Hard City” to właściwiefigurkowa gra planszowa przeznaczona dla od 2 do 5 graczy, w której uczestnicy wcielają się w role odważnych funkcjonariuszy Policji Hard City, a jedna w ich przeciwnika, Doktora Zero, sterującego hordami mutantów, mającymi obezwładnić i zdobyć władze na ulicach neonowego miasta. Obie strony korzystają z asymetrycznych umiejętności i zestawu broni.

8

Filmowość rozgrywki z kolei budowana jest za sprawą systemu specjalnych scen, towarzyszącym funkcjonariuszom podczas walk z mutantami. W każdym scenariuszu (odcinku) „Hard City” gracze będą mogli poznać nowe, odmienne sceny, znajdujące się na odpowiednim torze i symbolizujące najważniejsze etapy fabuły. Wydarzenia przedstawione w owych scenach mogą zostać aktywowane, jeżeli policjantom uda się spełnić konkretne warunki. Wybór scen ma także wpływ na dalszą rozgrywkę, gdyż ominięcie pewnego etapu sprawi, że nie pokarze się on już w dalszym przebiegu partii.

Czas rozgrywki ma wahać się między 30-60 minutami, a minimalny wiek gracza zasugerowano jako dwanaście lat.

4

 

7

 

9