Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Amerykańscy Bogowie Gaimana w końcu jako komiks!

„Amerykańscy Bogowie” pojawią się na w formie powieści graficznej już w 2017 roku. Serią komiksową zajmie się P.Craig Russel, a ilustracjami Scott Hampton, Glenn Fabry i Adam Brown.

Oryginalna powieść Neila Gaimana opowiada historię skazańca zwanego Cieniem, który po śmierci najlepszego przyjaciela i żony znajduje zatrudnienie jako ochroniarz i kierowca pana Wednesdaya, który naprawdę jest jednym ze starych bogów, a jego celem jest zebranie sił przed walką z nowymi bóstwami. Bohaterowie wspólnie wyruszają w niebezpieczną podróż pełną folkloru i tajemnic.

Łącznie ma powstać 27 numerów, a niektóre z nich już mają swoje tytuły: „Shadows”, „My Ainsel” czy „The Moment of the Storm”. Pierwszy z nich pojawi się 15 marca 2017 roku.

american gods cover

„Amerykańscy Bogowie” są ostatnio rozchwytywani – książka właśnie adaptowana jest na serial telewizyjny dla stacji Starz, za który odpowiadają Bryan Fuller i Michael Green. Produkcja ma pojawić się w 2017, a zagrają w niej Ricky Whittle (Cień), Ian McShane (Wednesday) i Emily Browning (Laura Moon).

Oficjalny opis powieści „Amerykańscy Bogowie” Neila Gaimana, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa MAG poniżej:

Najsłynniejsza powieść Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. „Amerykańscy bogowie” to opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia.
Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój…