Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Goście specjalni Komiksowej Warszawy

Już 17 maja br. rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, a wraz nimi Festiwal Komiksowa Warszawa. W tym roku gośćmi specjalnymi będą czterej zagraniczni artyści związani z Egmontem.

Z miłośnikami opowieści obrazkowych spotkają się:

Jeff Smith
zdobywca licznych nagród Eisnera w kilku różnych kategoriach. Eklektyczna, energiczna osobistość w świecie komiksów – co w naturalny sposób doprowadziło go do obecnej roli dyrektora festiwalu Comics Crossroads Columbus, który co roku gości najlepszych nowych i uznanych rysowników świata.
Twórca serii komiksów GNAT (oryg. Bone) – pełnej rozmachu, zabarwionej ogromną dawką humoru sagi fantasy o niezwykłych przygodach humanoidalnych bohaterów. Nadzwyczaj popularnej w świecie, obsypanej licznymi nagrodami.
https://egmont.pl/seria/BONE-GNAT,s,813068 
Autor premierowego albumu RAPP. Zaginione dzienniki Tesli (oryg. RASL)
https://egmont.pl/RAPP.-Zaginione-dzienniki-Tesli.-Tom-1,8149006,p.html 

Bédu (właśc. Bernard Dumont)
znakomity twórca komiksu frankofońskiego, współpracownik kultowego tygodnika „Tintin”.
W Polsce znany z brawurowej opowieści fantasy o przezabawnych przygodach pięciu przyjaciół – HUGO, ulubionego komiksu belgijskich i francuskich dzieci.
https://egmont.pl/Hugo,606850,p.html 
Autor także premierowego albumu CLIFTON, kultowej serii opowiadającej o przygodach sławnego agenta MI5 i detektywa – tytułowego – Cliftona.
https://egmont.pl/Clifton.-Tom-1,8149022,p.html 

Étienne Willem
Autor premierowego MIECZA ARDEŃCZYKA, jak napisał we wstępie do komiksu Pierre Dubois, album to rozkoszna galeria o nieco karykaturalnym odcieniu. Jest jak porozumiewawcze mrugnięcie – tyle w niej nawiązań do naszych pierwszych lektur, pierwszych zachwytów. Wracamy myślami do Robin Hooda, Małego Johna, Merlina, złego szeryfa z Nottingham… i innych postaci, z którymi kiedyś utożsamialiśmy się w naszych marzeniach o heroicznych czynach. Miedz Ardeńczyka to album osadzony w średniowieczu, gdzie głównymi bohaterami są zwierzęta.
https://egmont.pl/Miecz-Ardenczyka-tom-1,9079809,p.html 

Tony Harris
amerykański twórca komiksów. Znany z pracy nad seriami Starman, Iron Man i Ex Machina. Wielokrotnie nominowany do nagrody Will Eisner Comics Industry. Nagrodę zdobył dwukrotnie. Karierę zawodową rozpoczął jako ilustrator w wieku 19 lat.

Podczas obecności na Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie promował album wydany nakładem Egmont – EX MACHINA. Komiks dla dorosłych łączący kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską.
https://egmont.pl/Ex-Machina.-Tom-1,8148993,p.html 

Źródło: informacja prasowa