Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Gratka dla fanów komiksów: Wielka Kolekcja DC Comics!

Dzisiaj w sieci, na stronie Kolpoltera, pojawiła się pierwsza informacja o planowanym wydaniu „Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics”. Szybko zniknęła ze strony, początek sprzedaży jest zaplanowany na sierpień. Szczegóły poniżej!

Po „Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela” w planach wydawnictwa Eaglemoss znalazło komiksowe uniwersum DC! Na portalu Kolpoltera pojawiła się dziś (i szybko zniknęła) zapowiedź komiksu „Hush” z oficjalnym opisem:

Wspaniała nowa kolekcja albumów komiksowych w twardych oprawach, zawierająca przygody największych współczesnych superbohaterów DC Comics. Każdy tom zawiera jedna z najważniejszych superbohaterskich opowieści ostatnich lat. W kolekcji pojawia się wszyscy najsłynniejsi bohaterowie DC Comics, w tym Superman, Batman czy Wonder Woman. Każda historia opatrzona jest wstępem, który umieszcza ja w odpowiednim kontekście, a na końcu każdego tomu znajdują się przedruki klasycznych komiksów z tak zwanej Złotej i Srebrnej Ery komiksu, w tym debiuty Supermana i Batmana. Historie mają pojawiać się co dwa tygodnie, a cena pierwszego numeru to 14,90 zł.

Z informacji uzyskanych przez Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics od Eaglemoss wynika, że sprzedaż kolekcji rozpocznie się 24 sierpnia:

Co dwa tygodnie począwszy od 24 sierpnia 2016, w sprzedaży pojawiać się będą kolejne tomy (planowane jest wydanie 60 tomów). Wstępny rozkład Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics wyglądać będzie prawdopodobnie następująco:

24.08 – „Batman: Hush” cz. 1 (14,90 zł)
07.09 – „Batman: Hush” cz. 2 (29,99 zł)
21.09 – „Superman: Last Son of Krypton” (39,99 zł)
05.10 – „Justice League: Tower of Babel” (39,99 zł)
19.10 – „Superman/Batman: Public Enemies” (39,99 zł)

WKKDC 1

 

WKKDC 1

 

WKKDC 2

Źródło: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics