Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Highlander doczeka się prequelu w postaci komiksu

Fani od lat czekają na remake „Highlandera”. Niektórzy już jednak całkowicie zwątpili i porzucili nadzieję. Jeżeli jednak należycie do grona zainteresowanych, to wiedzcie, że ma się pojawić nowy komiks, prequel, mocno nawiązujący do klasyka z 1986 toku, który skupi się na genezie „Highlandera”.

Film nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu i nie przyniósł twórcom oczekiwanego zysku, ale fani byli urzeczeni. IDW Publishing robi ukłon w ich stronę i już w przyszłym roku wydadzą mini-serię komiksów, nad którymi pracować będzie Brian Ruckley.

Przez 30 lat od daty debiutu, „Highlander” inspirował wiele kultur, które pożądały nowych historii nawiązujących do oryginalnego filmu. Wielu próbowało, z różnym skutkiem, ale Brian stworzył ekscytującą opowieść, która uhonoruje i wzmocni podstawy „Highlandera”. Dodatkowo nie zabraknie epickich walk na miecze! – wyjawia starszy redaktor, Denton J. Tipton.

Wraz z artystą Andrea Mutti, Ruckley przedstawi przygodę Connora MacLeoda, która doprowadziła go do stania się nieśmiertelnym czempionem. Czytelnicy spotkają na swojej drodze nowych bohaterów, np. nieśmiertelnego Osta Vazileka, powrócą również Ci dobrze znani i uwielbiani.

Nieśmiertelny okładka