Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Kapitan Ameryka: Steve Rogers wstrząsnął uniwersum Marvela! (spoilery)

Steve Rogers, dzieciak z Brooklynu o złotym sercu stał się największym bohaterem Stanów Zjednoczonych – przez ponad 75 lat Kapitan Ameryka stanowił symbol patriotyzmu, zwalczając nazistów i walcząc o wolność wszystkich ludzi. Jednak ostatnio twórcy bohatera zszokowali wielu fanów. Doszło nawet do tego, że Nick Spencer dostaje groźby na Twitterze. Jaki jest tego powód?

Niedawno Marvel wypuścił nowego „Kapitana Amerykę”, serię zatytułowaną: „Captain America: Steve Rogers”, która wywróciła cały świat Marvela do góry nogami. Po ukończeniu misji przeciwko Baronowi Zemo, Rogers nie tylko zabija Jacka Flaga, ale również wypowiada słowa, które każdemu fanowi zmrożą krew w żyłach:

Hail Hydra.

Cap Hydra

Twórca komiksu, Nick Spencer spotkał się z wielkim odzewem ze strony fanów – wszystko to właśnie za sprawą tego komiksu, który nie do końca przypadł im do gustu. Kapitan Ameryka został sportretowany jako super złoczyńca, co było przy okazji spektakularnym twistem – teraz fani życzą autorowi śmierci za pomocą social media:

cap tw 1

 

cap tw 2

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Kapitan Ameryka rzeczywiście zmienia się w złoczyńcę?