Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Klub Świata Komiksu Egmont Polska: Rick i Morty nareszcie w komiksie oraz pozostałe nowości na październik 2018

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie humorystycznej, bestsellerowej serii komiksów Rick and Morty o zdarzeniach z życia pewnej dość nietypowej rodziny. To pełne absurdu, czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji historie oparte o serial animowany o tym samym tytule. Pierwszy tom w kolekcji trafił do sprzedaży 17 października br., do końca roku ukaże się jeszcze jeden album. W przygotowaniu kolejne tomy.

Rick and Morty to kipiący ironią i żartami, bijący rekordy popularności serial animowany, mamy nadzieję, że sięgną po niego zarówno wierni fani historii obrazkowych, jak i nowi, zaciekawieni kolejnymi losami bohaterów widzowie serialu.

Rick and Morty to kipiący ironią i żartami, bijący rekordy popularności serial animowany, nagrodzony Emmy Award 2018, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu Powrót do przyszłości. Nadawany od 2013 roku, stworzony w studiu Adult Swim stał się przebojem wszystkich telewizji, które go emitowały. Pod naciskiem fanów, którzy uznali Ricka i Morty`ego za jedną z najlepszych współczesnych animacji dla dorosłych, twórcy serii – Justin Roiland i Dan Harmon – w 2018 roku ogłosili, że pracują nad kontynuacją cyklu, a fani mogą się spodziewać w kolejnych latach nie jednego, ale co najmniej kilku sezonów.

Ukazująca się właśnie seria komiksów science fiction oparta na nieszablonowym docenionym przez krytyków i uwielbianym przez fanów serialu animowanym zawiera zupełnie nowe stworzone przez scenarzystę Zaca Gormana i rysownika CJ Cannona, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego. Komiks podobnie jak serial pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

– Oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom serii Rick and Morty. Album to rozrywka w pełnym wymiarze. Komiks pełen nonsensów, sarkastycznego humoru i nieoczekiwanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że sięgną po niego zarówno wierni fani historii obrazkowych, jak i nowi, zaciekawieni kolejnymi losami bohaterów widzowie serialu – mówi Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu.

Przeżyj szalone przygody wraz ze zdemoralizowanym, socjopatycznym naukowcem-geniuszem Rickiem Sanchezem i jego rozhisteryzowanym, niezgułowatym wnukiem Mortym, podróżując w czasie i przestrzeni. Skutki tych niebezpiecznych, międzygalaktycznych eskapad boleśnie odczuwają też oprócz wnuczka: nastoletnia siostra Morty’ego, Summer, jego wiecznie niezadowolona z życia córka Beth, pracująca jako weterynarz, ale jednak niespełniona zawodowo, i nieszczęsny zięć Jerry, niekompetentny były pracownik agencji reklamowej i infantylny mąż. Czy rodzina jest w stanie przetrwać obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga? Czy stabilność „życia rodzinnego” nie zostanie zachwiana?

Historie zawarte w pierwszym albumie Rick i Morty to zebrane pierwsze pięć zeszytów serii oraz krótki komiks prezentujący całą rodzinkę. W premierowym tomie Rick postanawia udowodnić Jerry`emu, że zdobycie gigantycznej fortuny to bułka z masłem dla każdego, kto – inaczej niż Jerry – potrafi dodać dwa do dwóch. Wystarczy mieć pod ręką kogoś dostatecznie naiwnego i nieświadomego, kogoś takiego, jak…Morty. Kant Ricka wychodzi na jaw, a sprawa ociera się o sąd w innym wymiarze, w rezultacie czego Rick i Morty trafiają na dożywocie do ogromnego, pełnego pułapek labiryntu.

Kolejne tomy wkrótce w sprzedaży.

Rick okladka 300dpi RGB

O KOMIKSIE:

 • Rick i Morty, tom 1
 • Scenariusz: Zac Gorman
 • Rysunki: CJ Cannon, Marc Ellerby
 • Przekład: Jacek Drewnowski
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Objętość: 132 strony
 • Format: 167×255
 • Cena: 39,99
 • ISBN: 978-83-281-3476-8
 • Język oryginału: angielski
 • Seria: Rick i Morty
 • Kategoria: komiks amerykański
 • Tematyka: science fiction
 • Premiera: 17 października 2018 br.

Oprócz tego w księgarniach znajduje się już oferta nowości październikowych, wśród których m.in.:

 1. Pierwszy album o przygodach Lucky Luke’a, najsławniejszego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu! – Kopalnia złota Dicka Diggera
 2. A także mroczna, ale niepozbawiona akcentów humorystycznych opowieść o „człowieku szybszym od własnego cienia” – Człowiek, który zabił Lucky Luke’a
 3. Thorgal – Kriss de Valnor. Strażnik Sprawiedliwości – ósma część rozgrywającego się w uniwersum Thorgala cyklu o przygodach awanturniczki Kriss de Valnor i Jolana, syna Thorgala.
 4. Najnowszy tom przygód Usagiego, ronina szukającego przygód w krainach dawnej Japonii – Usagi Yojimbo. Tajemnice
 5. Ex Machina – drugi tom znakomitej opowieści łączącej kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską
 6. Komiksy superbohaterskie: Marvel Classic. Punisher Max; Marvel Classic. Daredevil. Nieustraszony!; Marvel Now. Hawkeye kontra Deadpool; Marvel Now. Avengers – Czas się kończy; Marvel Now. Moon Knight – W noc
 7. I w ramach cyklu DC Odrodzenie: Wonder Woman – Godwatch;Superman – Czarny świt; Nightwing – Nightwing musi umrzeć

LL czlowiek ktory zabil LL 300

 

LL Kopalnia zlota 300

 

USAGI Tajemnice okladka.300

 

cover exmachina 02 300 dpi

 

cover rebirth Nightwing tom 03 300 dpi

 

cover rebirth Syn Supermana tom 04 300

 

cover rebirth Wonder Woman tom 04 300 dpi

 

Czas sie konczy 4.300

 

Daredevil 6 okladka.300

 

Hawkeye kontra Deadpool.300

 

HEX 7 okladka.300

 

PUNISHER 5.300

A 31 października do sprzedaży trafią jeszcze:

 • DC Deluxe. Batman – Rozbite miasto i inne opowieści – album zawierający wszystkie opowieści o Batmanie, które wspólnie stworzyli dwaj sławni laureaci Nagrody Eisnera – scenarzysta Brian Azzarello (100 naboi, Joker, Luthor) i rysownik Eduardo Risso (100 naboi, Logan).
 • i trzeci tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona – Transmetropolitan

Batman Rozbite miasto 300

 

Transm okladka tom 3 300dpiRGB

Źródło: informacja prasowa