Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Komiks przedstawi spojrzenie Luke’a na szkolenie Rey

 

„Star Wars: The Las Jedi” nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu, ale nie oznacza to końca historii. Kolejny sequel już jest w drodze, a reżyseruje go J.J. Abrams. Nie można jednak zapomnieć o tym, że fanom serii niezbyt spodobał się sposób przedstawienia Luke’a Skywalkera jako znużonego pustelnika. Nie do końca podobało im się również to, w jaki sposób przekazał pałeczkę Rey.

Jednakże w czwartym numerze komiksów „Star Wars: The Last Jedi Adaptation” Garry’ego Whitta i Michaela Walha w końcu pojawia się okazja do dowiedzenia się więcej o tym, czego Luke najbardziej żałował w stosunku do Rey.

Choć mistrz Jedi nie był zbyt chętny by uczyć Rey, to koniec końców uległ jej prośbom. Komiks zagłębia się w jego umysł i ukazuje to, czym Luke się martwił. W jego monologu przyznaje, że widzi w Rey dawnego siebie – upartego, ambitnego lecz naiwnego. Widział w niej te same cechy, przez które zignorował Yodę w „Imperium kontratakuje”. To właśnie tego najbardziej żałuje, gdy jego uczennica opuszcza Ahch-To. I trzeba przyznać, że miał rację martwiąc się dziewczynę, która nie ukończyła treningu, a poszła stawić czoło Kylo Renowi i Snoke’owi.