Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

„Komiksy są super” nowa linia wydawnicza dla dzieci z najwyższej półki

Wydawnictwo Egmont wprowadza do sprzedaży nową linię wydawniczą komiksów dla dzieci pod nazwą „Komiksy są super”. Będzie to kolekcja zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych opowieści rysunkowych. Już 3. października 2018 r. trafią do sprzedaży pierwsze tomy z czterech nowych cykli.

Każda z kolekcji komiksów „Ptyś i Bill”, „Studio tańca”, „Ernest i Rebeka” oraz „Lou” składa się z krótkich, jednostronicowych historyjek, ale też dłuższych epizodów. To opowieści o dzieciach – ich perypetiach szkolnych, relacjach z przyjaciółmi i rodzicami, ulubionych zwierzakach i pasjach. O codziennym życiu, ale też o przygodach przeżywanych dzięki dziecięcej fantazji. Mają zapewnić młodym czytelnikom (i oczywiście ich rodzicom!) inteligentną rozrywkę.

Rozrywka to nie wszystko! Komiksy z nowej linii wydawniczej nie uciekają od poważniejszych tematów. Rebeka ciężko choruje, a Ernest, wymyślony kumpel-wirus, pomaga jej oswoić się z trudną sytuacją. Wychowywana przez samotną matkę Lou obserwuje z bliska problemy dorosłych, którzy nie zawsze radzą sobie z życiem. Dziewczynki ze szkoły tańca przeżywają rozterki związane z dorastaniem.

Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich dzieciom zapewniło wszystkim seriom status bestsellerów na największym w Europie rynku komiksowym – we Francji i Belgii. W oryginale ukazywały się w 48-stronicowych tomikach. Egmont wyda po trzy takie odcinki w jednym grubszym tomie. Więcej czytania, więcej humoru, więcej zabawy! Teraz poszczególne opowieści może poznać polski czytelnik, który z pewnością zaprzyjaźni się z Rebeką, Ptysiem, Lou i koleżankami ze szkoły tańca.

Dzieci lubią komiksy, a nowa linia wydawnicza „Komiksy są super” to rysunkowe opowieści z najwyższej półki – zabawne i wiarygodne, a jednocześnie mądre i bezpieczne dla młodego odbiorcy. Kolejne tomy z każdej serii będą ukazywać się co dwa, trzy miesiące, a w przyszłym roku premierę będą miały również nowe cykle.

O KOMIKSACH:

STUDIO TAŃCA – tom 1
Scenariusz: Béka
Rysunki: Crip
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Cena: 39,99 zł

Przyjaźń, szkoła, taniec!
Julia, Lusia i Alia po szkole uczęszczają na zajęcia w Studiu Tańca. Uczą się nie tylko klasycznego baletu i modern-jazzu, ale też tańców afrykańskich. Na co dzień mierzą się z trudami treningów, muszą dbać o formę i wymyślać własne choreografie. Podkochują się w jednym z nauczycieli i kolegach tańczących hip-hop. Starają się sprytnie godzić szkolne obowiązki z lekcjami tańca. Scenki z ich życia są pełne humoru i wielu zabawnych sytuacji.

Studio Tanca 1 okladka.300

Seria Studio Tańca sprzedała się we Francji w ponad milionie egzemplarzy. Teraz przyszedł czas, by poznali ją polscy czytelnicy!

premiera: 3 października 2018

ERNEST I REBEKA. Mój kumpel mikrob – tom 1
Scenariusz: Guillaume Bianco
Rysunki: Antonello Dalena
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Cena: 39,99 zł

Przyjaźń z mikrobem? Na zdrowie!
Rebeka ma sześć lat. Choruje częściej niż inne dzieci, bo ma słaby system odpornościowy. Jakby tego było mało, jej rodzice coraz częściej się kłócą i myślą o rozwodzie. Wtedy w życiu dziewczynki pojawia się niesamowity przyjaciel – mikrob Ernest! Zaczyna szkolić Rebekę w sztuce mikrobii, dzięki której dziewczynce łatwiej będzie pokonywać codzienne kłopoty. A kiedy bohaterka wyjedzie na wieś do szalonego Dziadka Owadka, przypomni sobie, jak wygląda szczęśliwe życie…

Ernest i Rebeka to słodko-gorzka, ale mądra opowieść, która wzrusza i bawi nie tylko młodych czytelników!

premiera: 3 października 2018

Ernest 1 okladka.300

LOU! Codziennik – tom 1
Scenariusz i rysunki: Julien Neel
Tłumaczenie: Elżbieta Dybcio-Wojciechowska
Cena: 39,99 zł

Niełatwo jest być nastolatką!
Przyjaźń i dylematy dorastania z potężną dawką humoru!
Lou to urocza i rezolutna dziesięciolatka. Wychowuje ją samotna matka: pisarka i miłośniczka gier na konsole. Z paniami pomieszkuje kot – wielki indywidualista. Lou przeżywa typowe przygody i dylematy dorastającej dziewczynki: ma kłopoty z porannym wstawaniem do szkoły i wygadaną przyjaciółką Miną, doświadcza pierwszych miłosnych fascynacji i zawiera nowe znajomości.

Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich nie tylko młodym czytelnikom zapewniło Lou! status bestsellera we Francji.

premiera: 3 października 2018

Lou 1 okladka.300

PTYŚ I BILL. Do ataku!
Scenariusz: Cric, Laurent Verron, Pierre Veys, Diego Aranega
Rysunki: Laurent Verron
Tłumaczenie: Magdalena Miśkiewicz
Cena: 39,99 zł

Każdy dzień jest przygodą!
Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to wygłupy i dobrą zabawę. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. A że jego najlepszym przyjacielem jest skory do żartów pies Bill, każdy ich dzień jest wypełniony przygodami.
Przygodą może być wszystko! Nie tylko zabawa w Indianę Jonesa czy budowa ogromnego zamku ze śniegu, ale nawet przygotowanie zwykłego obiadu. I co z tego, że czasem bohaterowie wpadają w tarapaty? Wtedy jest jeszcze śmieszniej!

premiera: 3 października 2018

Ptys i Bill okladka 300dpiRGB

Źródło: informacja prasowa