Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Merlin Publishing stworzy puzzle World of Tanks i World od Warships!

A wszystko to oczywiście na licencji Wargaming! Spodziewajcie się także publikacji oficjalnego polskiego wydania komiksu ze świata popularnych „czołgów”.

Jesienią w ofercie Merlin Publishing pojawią się pierwsze na świecie oryginalne puzzle na licencji Wargaming prezentujące grafiki z kultowych gier MMO – World of Tanks oraz World of Warships. Kolekcji puzzli towarzyszyć będzie polska premiera komiksu „World of Tanks: Roll out” oryginalnie wydanej przez Dark Horse.

Puzzle licencyjne to nowa kategoria produktów w ofercie wydawnictwa. Współpraca z Wargaming oraz pozyskanie licencji na kultowe wśród graczy marki World of Tanks i World of Warships to ważne wydarzenie dla Merlin Publishing, które rozwija swoje porfolio o kolejne kategorie produktów oparte na mocnych i rozpoznawalnych markach ze świata gamingu i pop-kultury. Licencja na kolekcjonerskie puzzle Wargaming jest wyłączna i obejmuje Polskę oraz całą Europę.
World of Tanks (WoT) to znana na całym świecie gra MMO, w której gracze wykorzystują ponad 500 czołgów z różnych okresów historycznych i regionów świata. Drugą, popularną marką Wargaming jest World of Warships (WoWS), w której gracze mają do dyspozycji różnego rodzaju okręty, od pancerników, szybkich niszczycieli, po wymagające taktycznego myślenia lotniskowce i wszechstronne krążowniki. Obie gry to fenomen wśród projektów MMO skupiający gigantyczną i niezwykle aktywną społeczność. 

Puzzle są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie graczy produktami komplementarnymi, do ich przygotowania wykorzystano niezwykle atrakcyjne sceny bitewne czy pojazdy wojskowe w otoczeniu malarskich scenerii. Puzzle World of Tanks oraz World of Warships to pierwsze na świecie wydawnictwo tego typu oparte na licencji Wargaming. W kolekcji dostępnych będzie sześć wzorów, trzy z grafikami World of Tanks i trzyz World of Warships. Każdy z nich będzie składać się z 1000 elementów, a w opakowania będą wzbogacone o kolekcjonerski plakat o wymiarach 68 x 48 cm oraz kody do pobrania dodatkowej zawartości w grze. 

W puzzlach z serii World of Tanks znajdzie się kod zaproszeniowy (tylko dla nowych graczy) na czołg T-127, miejsce parkingowe i 500 sztuk złota (dla wersji na PC) oraz bonusowy kod zaproszeniowy na 1 dzień konta premium (dla wersji na PC).

W trzech wzorach puzzli World of Warships znajdą się: kod bonusowy (dla zarejestrowanych już graczy) na flagi sygnałowe EqualSpeed Charlie London (25), Hotel Yankee (25), IndiaBravoTerrathree (25), India X-Ray (25), India Delta (25), IndiaYankee 25), Juliet Charlie (25), JulietWhiskeyUnaone (25), JulietYankeeBissotwo (25), Mike YankeeSoxisix (25), November Echo Setteseven (25), NovemberFoxtrot (25), Papa Papa (25), Sierra Mike (25), Victor Lima (25), Zulu (25), Zulu Hotel (25) oraz kod zaproszeni owy (tylko dla nowych graczy) na krążownik Emden, miejsce w porcie, oraz 3 dni konta premium.

Kolekcja puzzli World of Tanks składa się z następujących wzorów:

Puzzle World of Tanks. Wschód kontra zachód – niemiecki Tygrys mierzy się ze swoim radzieckim wrogiem.
Puzzle World of Tanks. Polowanie – dwa amerykańskie czołgi wykreślają z listy kolejnego przeciwnika.
Puzzle World of Tanks. Uważaj na siebie – nieostrożny Chaffee zostaje zaatakowany od tyłu.

tanks puz

Kolekcja puzzli Warships składa się z następujących wzorów:

Puzzle World of Warships. Gotowi do walki – wybierz swój okręt wojenny i przygotuj się do walki z wrogiem.
Puzzle World of Warships Niemieckie pancerniki – niemieckie pancerniki wypływają na otwarte morze.
Puzzle World of Warships Azjatyckie niszczyciele – starcie dwóch niszczycieli z Dalekiego Wschodu.

wars puz

Uzupełnieniem kolekcji puzzli Wargaming jest komiks World of Tanks: Roll Out, który został stworzony przez legendę komiksu GarthaEnnisa (Kaznodzieja, Battlefields – Opowieści frontowe) i zilustrowany przez Carlosa Ezquerrę. World of Tanks: Roll Out to 120 stron, pełnej napięcia opowieści wojennej zainspirowanej grą sieciową World of Tanks. Niedługo po lądowaniu aliantów w Normandii w głąb Francji rusza niesprawdzona załoga brytyjskiego czołgu. Wkrótce żołnierze odkrywają, że „Snakebite”, ich czołg Cromwell, znacząco różni się od innych tego typu maszyn. Aby przetrwać, operując na terenach łowieckich niemieckiej jednostki pancernej, Brytyjczycy będą potrzebowali zarówno szczęścia, jak i sprytu.
Drukowanewydanieobejmujezeszytynr 1-5 miniserii Dark Horse Comics World of Tanks: Roll Out.
Za tłumaczenie komiksu odpowiedziane jest studio Roboto, specjalizujące się w lokalizacji gier.
Komiks dostępny będzie w sprzedaży od 20 października w cenie 59,99 zł, a już teraz można zamówić
go w przedsprzedaży wyłącznie na https://cdp.pl/world-of-tanks-roll-out-komiks.html

Kolekcjonerskie puzzle World of Tanks oraz World of Warships dostępne będą w sprzedaży w rekomendowanej cenie 69,99 zł już od 10 listopada, a już teraz można zamówić je w przedsprzedaży wyłącznie na https://cdp.pl/puzzle-wargaming, również w atrakcyjnych zestawach.

okładka WOT

Źródło: informacja prasowa

O Merlin Publishing
Merlin Publishing to multimedialne wydawnictwo utworzone w 2017 przez właścicieli i managerów związanych z serwisami Merlin.pl i CDP.pl. Firma jest częścią Merlin Group SA.Sięgamy zarówno po tematy popularne, jak i po te mniej znane, a nawet całkiem niszowe. Stawiamy na wysoką jakość naszych publikacji, ponieważ wierzymy, że dobrze wydana książka to skarbi wartość sama w sobie. Jednak nie tylko forma jest dla nas ważna, ale również niestandardowe podejście do klasycznych tematów.Jesteśmy otwarci na różne gatunki literackie. Szczególnie bliska jest nam literatura dziecięca. Nasze książki dla dzieci i młodzieży mają uczyć otwartości na inne kultury, nieszablonowego myślenia, ale przede wszystkim mają za zadanie pobudzać wyobraźnię.
Do tej pory Merlin Publishing wydał kilka pozycji książkowych skierowanych do dzieci (seria ABC Mitów Świata), „Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier” czy powieść historyczną „Oblężenie Jadotville”.

O Wargaming
Wargaming to prywatna firma wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku, przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. Obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy,
czyli World of Tanks, World of Warplanes oraz World of Warships. Trylogia gier komputerowych Wargaming stworzy wspólne uniwersum wojenne zintegrowane przez portal www.wargaming.net. Jako część swojej strategii operacyjnej, Wargaming obrał sobie za cel obecność na zróżnicowanych platformach sprzętowych. Firma wydała World of Tanks na konsolach oraz World of Tanks: Blitz dostępne obecnie na komputerach, smartfonach i tabletach z systemami operacyjnymi iOS, Android, Windows 10, Mac OS X. W 2014 i 2015 swą premierę miały odpowiednio World of Tanks na Xbox 360 oraz Xbox One oferując po raz pierwszy w skali rynku możliwość rozgrywki pomiędzy oboma konsolami firmy Microsoft. W 2016 zadebiutowało World of Tanks na Playstation 4 kontynuując obecność gier firmy Wargaming na wiodących platformach sprzętowych. Oficjalna strona internetowa – www.wargaming.com