Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nicole Perlman o komiksie Gamora

Scenarzystka stwierdziła, że kreowanie postaci Gamory w komiksowych “Strażnikach Galaktyki” jest zgoła odmienne, niż praca nad tą postacią w filmie. Perlman jest odpowiedzialna za scenariusz do pierwszego filmu, a w przyszłym miesiącu ukaże się jej komiksowy debiut – “Gamora”.

Perlman powiedziała w jednym z wywiadów:

Zamierzam ostrożnie stąpać między wersją postaci znaną z MCU a komiksową Gamorą, które z pewnością są blisko, ale nie jest to kalka. Oba media znacząco się od siebie różnią i poniekąd oferują różne możliwości rozwoju postaci i jej historii. Myślę, że backstory dotycząca Gamory, z drobnymi modyfikacjami spokojnie nadawałaby się zarówno do filmu, jak i komiksu.

Perlman wyjaśniła, że powodem do eksploracji przeszłości postaci jest fakt, że po prostu niewiele zostało dotąd powiedziane na temat jej młodości, a także chęć autorki do pokazania ludziom z traumami i problemami emocjonalnymi, że mogą zmienić świat na lepsze.

Wspomniała także o swojej współpracy z Marco Checetto:

Marco był wymarzonym partnerem do pracy nad komiksem – bardzo wiele mnie nauczył! Musiałam na każdej stronie zostawić mu trochę miejsca, a ekonomiczne używanie języka i gestów dało mi bardzo dużo przydatnych doświadczeń. Otrzymywanie jego pracy na maila było dla mnie najlepszą częścią dnia. – zdradza Perlman.

gamora komiks okładka