Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nie żyje Norm Breyfogle

Media donoszą o kolejnej wielkiej stracie w świecie komiksowych twórców. Wczoraj zmarł słynny rysownik, którego prace znają wszyscy fani przygód Batmana. Norm Breyfogle zmarł w wieku 58 lat.

Norm Breyfogle jako twórca komiksów zaczynał od mniejszych prac dla DC, Eclipse, First Comics i Marvela. Jednak w branży zasłynął jako twórca ilustracji do scenariuszy z DC Comics, m.in. do prac Alana Granta związanych z Mrocznym Rycerzem. W latach 1987-1993 był rysownikiem zeszytów o przygodach Batmana wydawanych w ramach serii Detective Comics, Batman oraz Shadow of the Bat. W Polsce jego prace ukazywały się w ramach serii Batman wydawanej przez TM-Semic, a także nakładem Egmontu (“Batman: Narodziny Demona”).

Breyfogle zmarł 26 września 2018 roku w mieście Houghton w wieku 58 lat. Informację o śmierci artysty podało wiele serwisów, w tym CBR.com. Rysownik od lat miał poważne problemy zdrowotne, a od 2014 roku, kiedy to doznał poważnego udaru, nie był już w stanie pracować nad komiksami. Nie podano do publicznej wiadomości przyczyny śmierci twórcy.