Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nowe komiksy ze świata Sandmana!

 

Od momentu, kiedy Neil Gaiman stworzył komiks „The Sandman” minęło prawie 30 lat. Opowiadał on o personifikacji Snów. Główny bohater, Sen, kręci się wśród bogów, potworów i ludzi, odkrywając naturę, historię i siebie samego. „The Sandman” stał się jednym z najpopularniejszych komiksów wszechczasów. Udowodnił, że komiksy to nie tylko proste opowiastki, że są równie istotne jak poważna literatura. Zdobył nawet nagrodę World Fantasy Award. Gaiman wielokrotnie powracał do tego świata, ale teraz, z okazji okrągłej rocznicy, ma zamiar zrobić to w wielkim stylu.

Ogłoszono, że pojawią się zupełnie nowe cztery serie komiksów osadzone w tym świecie. Nad całością będzie oczywiście czuwał Gaiman, ale komiksy będą tworzyć nowi ludzie – wróży to innowacyjne pomysły i pojawienie się nowych bohaterów. Projekt rozpocznie się w sierpniu i da czytelnikom możliwość przypomnienia sobie tego, co wydarzyło się w królestwie Snów.

Sen zniknął i zostawił po sobie chaos. Granica między światami pozostaje otwarta, Lucien wciąż opiekuje się wszystkimi książkami, nawet tymi, które są tylko marzeniami i nigdy nie zostały napisane. Jednak teraz jedna z nich znalazła się w krainie przebudzenia i została odkryta przez grupę dzieci. Dodatkowo Lucyfer znowu upadł, ale teraz przebywa w Piekle, które sam wykreował. A gdzieś tam w Londynie, mały chłopiec o imieniu Timothy Hunter, marzy o tym, aby zostać albo największym czarodziejem świata albo stać się najgorszym złoczyńcą.

Wśród twórców pojawiają się Nalo Hopkinson, Kat Howard, Si Spurrier i Dan Watters. Za rysunki odpowiadać będzie Bilquis Everly, a za okładki Jae Lee. Hopkinson napisze „House of Whispers”, które wyjaśni w jaki sposób bóstwo Voodo, Erzulie, znalazło się w królestwie Snów. Może to mieć coś wspólnego z kobietą o imieniu Latoya, która przebywała w śpiączce, a jej dziewczyna i siostry skorzystały z Księgi Szeptów, aby ją uleczyć. Howard napisze „Books of Magic”, która będzie kontynuacją mini-serii Gaimana z 1990 roku i skupi się również na magicznej edukacji Timothy’ego Huntera, który jest rozdarty pomiędzy dwoma potężnymi losami. Spurrier napisze „The Dreaming”, w którym nie zabraknie bohaterów takich jak Lucien i Matthew Kruk, którzy starają się ogarniać królestwo Snów pozbawione swojego władcy. Watters z kolei napisze coś o Lucyferze.

sandman 1

 

sandman 2

 

sandman 3

 

sandman 4

Źródło: ew.com