Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

W listopadzie br. wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad. W tym miesiącu na rynku są dostępne: Aquaman, Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, All-Star Batman oraz Nastoletni Tytani. Przypominamy, że w salonach EMPIK równolegle do zwykłej serii dostępna jest w sprzedaży również specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.

Premierę będzie miała nowa seria Star Wars Film – adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.

Premierę będzie miał również piąty i ostatni tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnera postapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana, Y – ostatni z mężczyzn.

Oprócz tego 22 listopada do sprzedaży trafią: komiksy superbohaterskie m.in.: Harley Quinn, 2. tom Wolverine: Trzy miesiące do śmierci, Original Sin – Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man, Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Grzech pierworodny, a także trzeci tom cyklu przygodowo-fantastycznego rozgrywającego się w niezwykłym świecie wzorowanym na starożytnym Bliskim Wschodzie Podboje, Krew Scytów, i kolejny tom o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów – Smerf Doktor oraz Star Wars. Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone

Wśród nowych albumów Klubu Świata Komiksu do sprzedaży trafiły już:

  • Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii – Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
  • Piąta część cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy Thorgal. Młodzieńcze lata, Slivia
  • W poszukiwaniu ptaka czasu, Złodziej woli, piąta tom w serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary.
  • Oraz dwa komiksy superbohaterskie: Wolverine, tom 1 i trzeci album Deadpool Classic.

Premiera 9 listopada 2017 r.

Thorgal. Młodzieńcze lata, Slivia, tom 5
Scenariusz:Yann le Pennetier
Rysunki:Roman Surżenko
Przekład:Wojciech Birek
Oprawa: miękka/twarda
Objętość:48 stron
Format: 215×290
Cena:22,99/29,99
ISBN: 978-83-281-2716-6/978-83-281-2717-3
Język oryginału:francuski
Seria:Thorgal – Młodzieńcze Lata
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:fantasy

Piąta część cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.
W tajemniczy sposób znika mędrzec Hierulf, którego król Gandalf skazał na śmierć, aby starzec nie doniósł do Althingu prawdy o rzezi dokonanej przez władcę wikingów. Podczas nieobecności Gandalfa w wiosce jego okrutny syn Björn postanawia poddać torturom pewną niechętną mu dziewczynę. Na szczęście Aaricia pomaga uciec przyjaciółce, jednak w wyniku splotu niesprzyjających zdarzeń sama naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Tymczasem nastoletni Thorgal, szukając Hierulfa, trafia do chaty wiedźmy, która ma powody, by nienawidzić zaginionego mędrca. Nikt z bohaterów nie przypuszcza, że kolejne zagrożenie nadejdzie ze strony kobiety więzionej przez Gandalfa w kamiennej wieży…
Autorami serii Thorgal – Młodzieńcze lata są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną opowieść z uniwersum Thorgala: Thorgal – Louve, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Thorgal Mlodziencze 5 072

W poszukiwaniu ptaka czasu
Złodziej woli, tom 5
Scenariusz:Serge Le Tendre, RégisLoisel
Rysunki:David Etien
Przekład:Wojciech Birek
Oprawa: miękka
Objętość:64 strony
Format: 215×290
Cena:29,99
ISBN: 978-83-281-2759-3
Język oryginału:francuski
Seria:W Poszukiwaniu Ptaka Czasu
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:fantasy

Piąta część bestsellerowej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary.
Podczas misji w dalekiej krainie Bragon wpada w pułapkę sekty zwanej Zakonem Znaku. Wprawdzie uchodzi z życiem, ale traci pamięć. Opieką otacza go niedoświadczony wojownik Bulrog, który stara się zebrać pieniądze, by móc odwieźć Bragona do domu. Tymczasem przywódcy Zakonu knują nowe intrygi, mające doprowadzić do podbicia wszystkich krain Akbaru. Wiedzą, że aby to osiągnąć, muszą przede wszystkim zabić najważniejszych przeciwników – księcia Humona i jego córkę Marę. W tym celu postanawiają wykorzystać moc pewnego starca, potrafiącego narzucać swoją wolę innym istotom. Czy bohaterom uda się zapobiec planom zbrodniczej sekty?
Seria o Bragonie jest tworzona przez trójkę francuskich autorów: urodzonego w 1946 roku scenarzystę Serge’a Le Tendre’a (współautora m.in. Labiryntów i Misji Wietnam), scenarzystę i rysownika RégisaLoisela (m.in. Piotruś Pan) oraz rysownika Davida Etiena (m.in. Lesquatre de Baker Street).

Aquaman – Utonięcie, tom 1
Scenariusz:Dan Abnett
Rysunki:Scot Eaton, Brad Walker, Philippe Briones;
Przekład:Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:156 stron
Format: 167×255
Cena:39,99
ISBN:978-83-281-2774-6
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Pierwszy tom serii Aquamanw nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Oto Arthur Curry – Aquaman, królAtlantydy. Członek Ligi Sprawiedliwości. Jeden ze światowych przywódców. Superbohater. Łącznik między światem powierzchni i głębinami. Niestety przez wielu postrzegany jest jako dyktator „bandyckiego kraju”. Arthur i jego narzeczona Mera pragną pokazać ludziom, że Atlantyda może być państwem pokoju i sprawiedliwości.
Gdy Aquaman pracuje nad swoim publicznym wizerunkiem, z głębin nadpływają mroczne siły, by pogrzebać jego nadzieje i marzenia. Grupa atlantydzkich terrorystów wypowiedziała wojnę królowi i światu na powierzchni, a zabójca Czarna Manta nie spocznie, póki nie rozprawi się krwawo z bohaterem, którego nienawidzi.
Czy Aquaman odwróci bieg wydarzeń, zyska powszechne zaufanie i powstrzyma rozlew krwi? Czy będzie musiał poświęcić się, by ocalić świat?
Oto początek nowych przygód Króla Siedmiu Mórz. Komiksstworzyliscenarzysta Dan Abnett (Titans Hunt, Titans) orazrysownicy Scot Eaton (Wieczni Batman i Robin), Brad Walker (Action Comics), Philippe Briones (New Suicide Squad).

rebirth Aquaman tom 01 72

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni – Prawo Sinestro, tom 1
Scenariusz:Robert Venditti
Rysunki:Rafa Sandoval, Ethan Van Sciver, Jordi Tarragona
Przekład:Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:180 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2775-3
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Pierwszy album o Halu Jordanie i Korpusie Zielonych Latatni w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Oa, rodzima planeta Strażników i Korpusu Zielonych Latarni, przestała istnieć. W centrum wszechświata unosi się Świat Wojny, główna siedziba tyrana Sinestro. Green Lanterni zniknęli i nie ma kto przeciwstawić się terrorowi Korpusu Sinestro.
Nikt, za wyjątkiem ostatniego Lanterna – Hala Jordana.
Skazany za zbrodnie, których nie popełnił, zredukowany do bytu z czystej myśli i woli, Hal musi walczyć, by od podstaw odbudować Korpus i uwolnić wszechświat spod rządów silnej ręki sprawowanych przez jego arcywroga.
Słowo Sinestro jest prawem… ale Hal Jordan je złamie!
Legendarny ilustrator Green LanternaEthan Van Sciver (Superman/Batman), scenarzysta Robert Venditti (The Surrogates) i rysownik Rafa Sandoval (Catwoman) rozpoczynają nowe przygody Hala Jordana i Korpusu Zielonych Latarni.

rebirth Hal Jordan tom 01 72

All-Star Batman – Mój największy wróg, tom 1
Scenariusz:Scott Snyder
Rysunki:John RomitaJr., Danny Miki, DeclanShalvey
Przekład:Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:168 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2776-0
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Pierwszy tom serii All-Star Batman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Złowrogie machinacje Two-Face’a doprowadziły do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od domu. Teraz działa na polach kukurydzy i zaginionych autostradach Ameryki Środkowej. I nie jest tam sam.
Na zamaskowanego pogromcę zbrodni rusza cały legion zabójców, aby zdobyć sowitą nagrodę za jego głowę. Tymczasem trzech bossów – Żarłacz Biały, Czarna Maska i Pingwin – szykuje się do akcji. Nawet Jim Gordon i policja z Gotham są na tropie Mrocznego Rycerza.
Batman, odcięty od Jaskini Nietoperza i wszystkich pomocników, podczas tej podróży przez piekło może liczyć na tylko dwie osoby – Duke’a Thomasa, najnowszego protegowanego, oraz… Harveya Denta, dobroduszną część podwójnej osobowości Two-Face’a.
Czy Batman trafi do Gotham w jednym kawałku? A może Two-Face chce skorzystać na śmierci Mrocznego Rycerza?
Scenarzystą serii jest wielokrotnie nagradzany Scott Snyder (Batman – Trybunał Sów), a rysunki wykonał legendarny rysownik John Romita Jr. (Suicide Squad, Punisher, Kick-Ass).

rebirth All Star Batman tom 01 72

Nastoletni Tytani – Damian wie lepiej, tom 1
Scenariusz:Benjamin Percy
Rysunki:KhoiPham, JonboyMeyers, DiógenesNeves
Przekład:Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:132 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2777-7
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Pierwszy tom serii o Nastoletnich Tytanach w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Jego ojciec jest najsłynniejszym detektywem świata, a dziadek najgroźniejszym terrorystą. Oto Damian Wayne, Robin, syn Batmana – a obecnie przywódca Nastoletnich Tytanów.
Czy tego chcą czy nie.Gdy Starfire, Raven, Beast Boy i Kid Flash ruszają na pomoc nowemu Cudownemu Chłopcu, wplątują się w wojnę Damiana z jego nieśmiertelnym dziadkiem Ra’sem Al-Ghulem. Jeśli wygrają, przeżyją. Jeśli przegrają, Robin dołączy do sił zła – a jego towarzysze zostaną unicestwieni. Niestety, gdy Damian dowodzi, są rzeczy gorsze niż śmierć…
Oto nowe oblicze jednej z najpopularniejszych grup superbohaterów. Scenariuszkomiksunapisał Benjamin Percy (Green Arrow), a rysunkiwykonali: Jonboy Meyers (Spawn), Diógenes Neves (Green Lantern: New Guardians) i Khoi Pham (The Mighty Avengers).

rebirth Nastoletni Tytani tom 01 72

Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła, tom 1
Scenariusz:Mike Mignola, John Byrne
Rysunki:Mike Mignola
Przekład:Miłosz Brzeziński, Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość:288 stron
Format: 170×260
Cena:79,99
ISBN:978-83-281-2728-9
Język oryginału:angielski
Seria:Hellboy
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:horror

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.
Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.
Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści – często oparte na mitach z różnych części świata – i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

Hellboy Restart Tom 01 072

Wolverine, tom 1
Scenariusz:Jason Aaron
Rysunki:Howard Chaykin, Ron Garney, Adam Kubert, Stephen Segovia, Udon Studios
Przekład:Sebastian Smolarek
Oprawa: twarda
Objętość:396 stron
Format: 170×260
Cena:99,99
ISBN: 978-83-281-2750-0
Język oryginału:angielski
Seria:Marvel Classic
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Jeden z najpopularniejszych superbohaterów wszech czasów. Mutant, wrażliwy twardziel, członek X-Men i Avengers. Niewysoki mięśniak z pazurami z adamantium, które wysuwają się z dłoni z charakterystycznym „snikt”. Gość, który jest w stanie przeżyć niemal wszystko, bo jego mutacja to zdolność samoleczenia najpoważniejszych obrażeń. Wolverine od ponad czterdziestu lat pojawia się na planszach komiksów Marvela i wzbudza wielkie emocje.
Kolekcja, która właśnie ukazuje się po polsku, to wybór komiksów z Wolverine’em autorstwa popularnego scenarzysty Jasona Aarona. Czy Wolverine postawiony w skrajnej sytuacji nadal będzie zasługiwał na to, by nazywać go „bohaterem”?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Wolverine (2003) #56 i #62–65, Wolverine: Manifest Destiny #1–4, WolverineWeapon X #1–5 i Wolverine (2003) #73–74 oraz Wolverine (1988) #175, a następnie zebrane w pierwszym tomie Wolverine by Jason Aaron. The Complete Collection.

Wolverine okladka.72

Deadpool Classic, tom 3
Scenariusz:Joe Kelly, Stan Lee
Rysunki:Ed McGuinness, Shannon Denton, Pete Woods, Walter McDaniel, John Romita
Przekład:Oskar Rogowski
Oprawa: twarda
Objętość:276 stron
Format:170×260
Cena:79,99
ISBN: 978-83-281-1858-4
Język oryginału:angielski
Seria:Marvel Classic
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Trzecia część opowieści o początkach Deadpoola, jednego z najpopularniejszych obecnie bohaterów popkultury. W tym tomie Wade Wilson stanie oko w oko ze śmiercią, wybierze się na wycieczkę do akwarium i zmierzy się ze swoim wrogiem T-Rayem. Namiesza też w klasycznej historii o Spider-Manie autorstwa samego Stana Lee i Johna Romity. Gościnnie wystąpią Bullseye i Typhoid Mary.
Autorami historii zamieszczonych w tym albumie są Joe Kelly (X-Men, The AmazingSpider-Man) i Stan Lee, współtwórca postaci Spider-Mana oraz wieloletni prezes MarvelComics. Rysunki stworzyli między innymi Ed McGuinness (Nova: Początek), PeteWoods (X-Men: Mordercza geneza) i John Romita (The AmazingSpider-Man).

Deadpool Classic 3.72

Premiera 22 listopada 2017 r.

Star Wars – Mroczne Widmo
Scenariusz:Alessandro Ferrari
Rysunki:Kawaii Creative Studio, DavideTurotti
Przekład:Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka
Objętość:72 strony
Format: 170×260
Cena:19,99
ISBN: 978-83-281-2606-0
Język oryginału:angielski
Seria:Star Wars Film
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.
W galaktyce panuje pokój, którego od tysięcy lat strzeże stary zakon Jedi. Ale siły mroku nie przestają spiskować, żeby władza na powrót trafiła w ręce Sithów. Nieświadomi ich planów dwaj rycerze Jedi pomagają uratować królową Amidalę z Naboo. A przy okazji poznają małego chłopca, który może zmienić losy całego świata…

SWF Mroczne widmo.72

Star Wars – Nowa Nadzieja
Scenariusz:Alessandro Ferrari
Rysunki:Kawaii Creative Studio, DavideTurotti
Przekład:Maciej Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość:72 strony
Format: 170×260
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-2607-7
Język oryginału:angielski
Seria:Star Wars Film
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.
Imperium rządzi galaktyką. Sieje strach i terror. Księżniczka Leia jest rebeliantką. Należy do nielicznego grona tych, którzy odważyli się walczyć. Teraz jednak sama potrzebuje pomocy. Jej wezwanie o pomoc dociera do Luke’a Skywalkera na odludnej planecie Tatooine. Dla Luke’a to początek pełnej przygód podróży i pierwszy krok na drodze do zostania rycerzem Jedi…

SWF Nowa nadzieja.72

Star Wars – Przebudzenie Mocy
Scenariusz:Alessandro Ferrari
Rysunki:Kawaii Creative Studio, DavideTurotti
Przekład:Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka
Objętość:80 stron
Format: 170×260
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-2608-4
Język oryginału:angielski
Seria:Star Wars Film
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.
Z popiołów Imperium narodził się Najwyższy Porządek. Nad galaktycznym uniwersum znów zawisła ciemna chmura strachu i terroru. Ledwie gromadka odważnych buntowników, dowodzonych przez księżniczkę LeięOrganę, jest gotowa do walki. Ich jedyną nadzieję stanowi odszukanie Luke’a Skywalkera, ostatniego Jedi, który zniknął wiele lat temu. Czy nowemu pokoleniu rebeliantów uda się znaleźć miejsce jego pobytu?

SWF Przebudzenie mocy.72

Star Wars. Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone
Scenariusz:RandyStradley, Mike Richardson
Rysunki:Paul Gulacy
Przekład:Maciej Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:144 strony
Format: 167×255
Cena:49,99
ISBN: 978-83-281-1890-4
Język oryginału: angielski
Seria:Star Wars Legendy
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:science fiction

Twórcy kultowych Karmazynowego Imperium i Karmazynowego Imperium II po kilkunastu latach powrócili do swojej opowieści. Kir Kanos, ostatni ocalały członek Gwardii Imperialnej, jest gotów wyrównać rachunki z Lukiem Skywalkerem i innymi, których obwinia o śmierć swojego Imperatora. Na jego drodze staje była przeciwniczka, a zarazem niemal sympatia, MirithSinn. Oboje są jednak tylko pionkami w sekretnej rozgrywce, uknutej przez imperialną klikę!
W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark HorseComics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Karmazynowe Imperium 3 okladka.72

Podboje, Krew Scytów, tom 3
Scenariusz:SylvainRunberg
Rysunki:François Miville-Deschênes
Przekład:Maria Mosiewicz
Oprawa:miękka
Objętość:48 stron
Format: 216×285
Cena:34,99
ISBN: 978-83-281-2715-9
Język oryginału:francuski
Seria:Podboje
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:fantasy

Trzeci tom cyklu przygodowo-fantastycznego rozgrywającego się w niezwykłym świecie wzorowanym na starożytnym Bliskim Wschodzie.
Po zwycięstwie nad armią Hetytów scytyjska Horda Żywych podąża za uciekającym najeźdźcą, aby ostatecznie pokonać wroga na jego własnym terytorium. Jednak w sojuszu trzech sprzymierzonych plemion koczowniczych dochodzi do kolejnych sporów, w wyniku których coraz częściej przelewana jest bratnia krew. Co gorsza, okazuje się, że dla Thusi, babilońskiej kronikarki, głównym powodem przybycia na stepy i towarzyszenia Hordzie wcale nie jest sporządzenie relacji o czynach Scytów…
Opowieść napisał belgijski scenarzysta SylvainRunberg (Konungowie, Millennium), a rysunki są dziełem kanadyjskiego grafika François Miville’a-Deschênes’a (Millenaire).
Komiks tylko dla dorosłych!

Podboje 3 072

Y – ostatni z mężczyzn, tom 5
Scenariusz:Brian K. Vaughan
Rysunki:Pia Guerra i Goran Sudžuka
Przekład:Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Objętość:312 stron
Format: 170×260
Cena:99,99
ISBN: 978-83-281-2719-7
Język oryginału:angielski
Seria:Ygrek
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:przygodowy

Piąty i ostatni tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnerapostapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana.
W wyniku tajemniczej zarazy wymierają prawie wszystkie ssaki płci męskiej. Yorick Brown, ostatni facet na Ziemi, wraz ze wspierającymi go towarzyszkami dociera do Chin, gdzie chcą znaleźć przyczyny plagi i sprawdzić, czy są szanse na genetyczne odnowienie rodzaju męskiego. Po jakimś czasie grupa się rozdziela, a Yorick ze swoją ochroniarką, agentką 355, rusza koleją w długą podróż do Paryża. Ma nadzieję, że odnajdzie tam narzeczoną, której nie widział od pięciu lat. Niestety, tropem Browna podąża oddział izraelskich żołnierek pod wodzą szalonej pani generał. Wszystko się rozstrzygnie się w Paryżu…
Scenariusz opowieści napisał amerykański twórca Brian K. Vaughan (Ex-machina, Saga, Runaways), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem różnych autorów, przede wszystkim kanadyjskiej graficzki i scenarzystki Pii Guerry (Doktor Who, Simpsonowie komiks), mogącej się poszczycić nagrodami Eisnera, Harveya i Shustera.
Komiks tylko dla dorosłych!

Y Ostatni 5 072

Harley Quinn – Cała w czerni, bieli i czerwieni, tom 6
Scenariusz:Jimmy Palmiotti, Amanda Conner
Rysunki:Chad Hardin, John Timms, Marco Failla
Przekład:Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość:144 strony
Format: 170×260
Cena:75,00
ISBN: 978-83-281-2730-2
Język oryginału:angielski
Seria:Nowe DC Comics
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Szósty i ostatni tom przygód Harley Quinn w kolekcji Nowe DC Comics.
Była narzeczona Jokera wie wszystko o szalonej miłości, ale teraz sprawy uczuciowe to dla niej przeszłość. Obecnie jest niezależną, przebojową kobietą, która używa przemocy w służbie dobra. Niestety, pani doktor stanie się ofiarą zalotów pewnego osobnika, a wtedy przekona się, czym jest prawdziwe szaleństwo miłości. Adorator nazywa się Red Tool i chce dowieść swej miłości do Harley… mordując ludzi, porywając naszą bohaterkę i próbując zmusić do ślubu!
W dodatku dziewczyna popada w konflikt z burmistrzem Nowego Jorku, ponieważ ten uznał, że „umowa” pozwalająca Gangowi Harleyek działać w mieście bez przeszkód nie jest bezterminowa… a jej ważność właśnie dobiega końca.
Czy Harley skończy za kratami, czy spotka ją coś gorszego? A może Red Tool okaże się jednak do czegoś przydatny?
Autorzy Amanda Conner (Strażnicy – Początek: Jedwabna Zjawa) i Jimmy Palmiotti (JonahHex) oraz rysownicy John Timms (Deadpool) i ChadHardin (Demon Knights) przedstawiają nową postać, od której Harley zrobi się czerwono przed oczami!

000 cover HQUINN t06 72

Wolverine: Trzy miesiące do śmierci, tom 2
Scenariusz:Paul Cornell i Elliot Kalan
Rysunki:Kris Anka, Pete Woods, Salvador Larrocai Jonathan Marks
Przekład:Sebastian Smolarek
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:168 stron
Format:167×255
Cena:39,99
ISBN: 978-83-281-2720-3
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Pozbawiony zdolności regeneracji Wolverine udaje się do Japonii, gdzie musi stawić czoło armii śmiercionośnych ninja. Pomogą mu w tym Iron Fist i Shang-Chi. Tymczasem Sabretooth uwięził Pinch, nową miłość Logana. Czy Wolverine zdąży ocalić przyjaciółkę, zanim będzie za późno? Czy po utracie czynnika gojącego stać go na jeszcze jedną krwawą rozprawę ze swoim odwiecznym wrogiem?
Autorem tej historii jest pisarz i scenarzysta Paul Cornell, znany między innymi z powieści i komiksów ze świata DoctoraWho. Rysunkistworzyli Kris Anka (Uncanny X-Men), Pete Woods (Deadpool Classic, X-Men: Morderczageneza) i Salvador Larroca (Avengers, Iron Man: Pięćkoszmarów).

Wolverine Trzy miesiace tom 2.72

Original Sin – Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man
Scenariusz:Mark Waid i KieronGillen
Rysunki:Mark Bagley i Luke Ross
Przekład:Kamil Śmiałkowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:96 stron
Format: 167×255
Cena:39,99
ISBN: 978-83-281-2721-0
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Podczas wydarzeń przedstawionych w Grzechu pierworodnym wyszły na jaw największe tajemnice superbohaterówMarvela. Hulk i Iron Man dowiedzieli się czegoś, co na zawsze odmieni ich relację. Od dawna wiadomo, że Bruce Banner zmienił się w zielonego olbrzyma po wybuchu eksperymentalnej bomby gamma. Czy to możliwe, by winę za ten wypadek ponosił jego przyjaciel z Avengers, słynny miliarder i twórca broni Tony Stark?
Scenariusz tego albumu napisali Mark Waid (Deadpool, Daredevil, Fantastyczna Czwórka) i KieronGillen (Iron Man, Uncanny X-Men). Autoramirysunkówsą Mark Bagley (Hulk, Ultimate Spider-Man) i Luke Ross (Amazing Spider-Man, Iron Man).

Hulk kontra Iron Man.72

Guardians of the Galaxy (StrażnicyGalaktyki):
Grzech pierworodny, tom 5
Scenariusz:Brian Michael Bendis
Rysunki:Ed McGuinness, Valerio Schitii David Lopez
Przekład:Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość:132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-2722-7
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Piąty tom przygód obrońców kosmosu znanych jako Strażnicy Galaktyki, w którym bohaterowie odkrywają prawdę o wydarzeniach z przeszłości. Dawno temu Star-Lord i Richard Rider, alias Nova, poświęcili się, by pokonać Szalonego Tytana Thanosa. Jak to możliwe, że Peter przeżył? Co naprawdę stało się z Novą? Tymczasem Flashowi Thompsonowi z każdym dniem spędzonym w kosmosie coraz trudniej panować nad swoim symbiontem…
Scenarzystą tej historii jest wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men), a za rysunki odpowiadają Ed McGuinness (Deadpool Classic, Nova: Początek), Valerio Schiti (New Avengers) i David Lopez (CaptainMarvel).

Straznicy Grzech.72

Smerf Doktor, tom 18
Scenariusz:Luc Parthoens, Thierry Culliford
Rysunki:Alain Maury
Przekład:Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość:48 stron
Format: 216×285
Cena:19,99
ISBN: 978-83-281-1879-9
Język oryginału:francuski
Seria:Smerfy Komiks
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:humor

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów.
Papa Smerf to nie tylko przywódca wioski i wielki czarodziej – zajmuje się też leczeniem swoich podopiecznych. Jest jednak tak zajęty, że pewien Smerf postanawia go wyręczyć w tych ostatnich obowiązkach i sam siebie mianuje Doktorem. Gdy Papa się o tym dowiaduje, ze zdenerwowania sam zapada na poważną chorobę. Czy Doktor naprawdę potrafi leczyć, czy jest zwykłym szarlatanem? Sytuacja robi się jeszcze poważniejsza, gdy inne Smerfy też zaczynają na własną rękę stosować dziwne i podejrzane metody terapii. Czy ktoś zdoła zapanować nad medycznym szaleństwem Smerfów?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Smerf Doktor.72

Źródło: informacja prasowa