Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego Gwiezdny zamek o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. Gwiezdny zamek to hołd dla Jules’a Verne’a.

Premierę będzie miał również Wehikuł czasu i inne opowieści. Antologia zbierająca wszystkie komiksy stworzone przez Waldemara Andrzejewskiego – jednego z najciekawszych rysowników „złotego” okresu polskiego komiksu (końca lat siedemdziesiątych XX wieku). Więcej informacji na temat albumu już wkrótce. 

Na rynek trafi także Briggs Land – Kobieca ręka, saga kryminalna, która doskonale pasuje do niespokojnego świata, w jakim przyszło nam żyć.

Wydawnictwo Egmont kontynuuje również wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. 14 marca do sprzedaży trafiły kolejne tomy w seriach: Flash – Pęd ciemności, Batman Detective Comics – Syndykat ofiar, Wonder Woman – Rok pierwszy.

Oprócz tego 14. marca premierę miały:

  • Drugi tom zbiorczego wydania jednej z najsłynniejszych serii fantasy! Lanfeust z Troy
  • Drugi tom zbiorczy serii Książę nocy – Pełnia, Dziennik Maksymiliana. To słynny cykl francuskiego mistrza komiksu Swolfsa, autora takich serii jak Durango, Vlad czy Legenda.
  • Czwarty album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru, Kaznodzieja.
  • Deadpool Classic prawda o początkach Deadpoola i niezwykłej więzi, która łączy go ze Śmiercią!
  • I kolejny komiks dla dzieci na podstawie filmu z gwiezdnej sagi, Star Wars – Imperium kontratakuje (Epizod V).

A 28. marca do sprzedaży trafią jeszcze:

  • BBPO – Plaga żab, czyli Biuro Badań Paranormalnych i Obrony, amerykańska agencja rządowa zajmująca się wszelkimi typami zjawisk nadnaturalnych. Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike’a Mignoli.
  • Kolejna odsłona przygód legendarnego Jonaha Hexa, Kule nie kłamią
  • Trzeci tom przygód Daredevila, adwokata za dnia i bezlitosnego sędziego w nocy, Daredevil. Nieustraszony!
  • Oraz pozostałe komiksy superbohaterskie m.in.: Avengers: Czas się kończy, All-New X-Men – Przygoda w świecie Ultimate, Thor – Gromowładna

Briggs Land – Kobieca ręka
Scenariusz:Brian Wood
Rysunki: MackChater
Przekład:Maria Jaszczurowska
Oprawa:miękka
Objętość:160 stron
Format:170×260
Cena:49,99
ISBN:978-83-281-2633-6
Język oryginału:angielski
Seria:Briggs Land
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:sensacja

Terytorium Briggsów to siedziba największego i najtajniejszego antyrządowego ruchu secesjonistycznego w Stanach Zjednoczonych. Miało być bezpieczną przystanią dla każdego, kto chciał wieść proste, spokojne życie z dala od świata. Stało się jednak ostoją dla białych ekstremistów i uzbrojonych bojówek.
Terytorium to czerpie również miliardy dolarów ze sprzedaży pozwoleń na odwierty. Przebywający w więzieniu patriarcha rodu, Jim Briggs, rozpoczął negocjacje mające na celu sprzedaż całego terenu rządowi w zamian za natychmiastowe zwolnienie.
Żona Jima, Grace, po kilkudziesięciu latach spędzonych na tej ziemi potrafi dostrzec jej potencjał. Chciałaby uczynić z Terytorium Briggsów miejsce, w którym szanuje się tradycję i chroni obywateli stawiających czoła niepewnej przyszłości. Próbując odebrać mężowi władzę, doprowadza do wojny wewnątrz społeczności – a nawet własnej rodziny. Sytuacja staje się groźna. Posunięcie Grace może ściągnąć na Terytorium uwagę agentów federalnych.
Pisarz Brian Wood (The Massive, Rebels) i rysownik MackChater (Smoke/Ashes) – stworzyli pasjonującą sagę kryminalną, która doskonale pasuje do niespokojnego świata, w jakim przyszło nam żyć.

Briggs Land 072

Gwiezdny zamek. 1869 – Podbój kosmosu
Scenariusz:Alex Alice
Rysunki: Alex Alice
Przekład:Elżbieta Żbik
Oprawa: twarda
Objętość:64 strony
Format:216×285
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2782-1
Język oryginału:francuski
Seria:Gwiezdny zamek
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:przygodowy

Błyskotliwy wynalazca profesor Dulac i jego rezolutny syn Serafin prowadzą badania nad eterem – substancją, która pozwoli ludziom wznieść się hen, wysoko, do gwiazd… Matka Serafina, również poszukująca eteru, zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Profesor i chłopiec otrzymują tajemniczy anonimowy list od osoby, która twierdzi, że posiada jej dziennik. Już sama podróż na wyznaczone spotkanie okaże się pełna niebezpieczeństw, a to dopiero wstęp do zaskakujących przygód czekających Serfina i jego nowych przyjaciół…
Podbój kosmosu dopiero się rozpoczyna!

Gwiezdny zamek 1.72

Lanfeust z Troy
Scenariusz:Christophe Arleston
Rysunki: DidierTarquin
Przekład:Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość:224 strony
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN:978-83-281-1969-7
Język oryginału:francuski
Seria:Plansze Europy
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:fantasy

Drugi tom zbiorczego wydania jednej z najsłynniejszych serii fantasy!
Troy to fascynujący świat, w którym czary są elementem codziennego życia, a każdy człowiek posiada jakiś dar. Młody kowal Lanfeust traci magiczny miecz, musi więc wyruszyć w daleką wyprawę, aby odszukać mityczne stworzenie zwane Magohamothem. Wierzy, że istota z dawnych opowieści obdarzy go mocą, dzięki której zdoła pokonać krwawego tyrana Thanosa. Bohater wraz z przyjaciółmi przemierza cały świat Troy – od lodów północy po dżungle południa. Przeżywa wiele mrożących krew w żyłach przygód i wpada w kłopoty miłosne, ale nigdy nie traci wiary w sens swojej misji.
Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. Trolle z Troy, Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Lanfeusta z Troy jest DidierTarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: Lanfeust w kosmosie i Odyseja Lanfeusta.
Drugi tom zbiorczego wydania Lanfeusta z Troy zawiera 4 oryginalne albumy: Wizja wieszczka, Cesarzowa C’ixi, Fetaury umierają w ukryciu i Mityczna bestia.

Lanfeust z Troy 02 072

Książę nocy – Pełnia, Dziennik Maksymiliana
Scenariusz:Yves Swolfs
Rysunki: Yves Swolfs
Przekład:Maria Mosiewicz
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Objętość:96 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN:978-83-281-1980-2
Język oryginału:francuski
Seria:Książę nocy
Kategoria:komiks europejski
Tematyka:horror

Drugi tom zbiorczy serii Książę Nocy zawiera albumy Pełnia i Dziennik Maksymiliana.
Żyjący w międzywojennym Paryżu młody dziennikarz Vincent Rougemont jest potomkiem rodu od setek lat walczącego z wampirem Kerganem. Odkrywa, że nieumarły potwór naprawdę istnieje i jako wirtuoz skrzypiec odbywa światowe tournée, które kończy w stolicy Francji. Nikt jednak nie wierzy Vincentowi, młodzieniec postanawia więc samotnie rozprawić się z najpotężniejszym z wampirów. Równocześnie poznaje historię dwóch swoich przodków, którzy w XVIII i XIX wieku stawali do nierównego boju z Kerganem. Czy dziennikarzowi uda się odnaleźć i zniszczyć bestię?
Książę Nocy to słynny cykl francuskiego mistrza komiksu Swolfsa, autora takich serii jak Durango, Vlad czy Legenda.

Ksiaze Nocy 3 300

Kaznodzieja, tom 4
Scenariusz:GarthEnnis
Rysunki: Steve Dillon
Przekład:Maciej Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość:372 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN:978-83-281-3409-6
Język oryginału:angielski
Seria:Kaznodzieja II edycja
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:horror

Czwarty album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru.
Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, JesseCuster, szuka Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi. W pełnej niesamowitych przygód podróży przez Amerykę towarzyszą mu dziewczyna Tulip i wampir Cassidy. Bohaterowie przetrwali pierwsze spotkanie z bezlitosnym Świętym od Morderców i tajemniczą światową organizacją Grail. Z następnego starcia już nikt nie wyjdzie bez szwanku.
Autorem scenariusza serii, która wywarła duży wpływ na amerykański komiks, jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, GarthEnnis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, JudgeDredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.
Komiks tylko dla dorosłych.

Kaznodzieja 4 okladka.72

Flash – Pęd ciemności
Scenariusz:Joshua Williamson
Rysunki: DavideGianfelice, Neil Googe, Ivan Plascencia
Przekład:Tomasz Kłoszewski
Oprawa:miękka ze skrzydekami
Objętość:120 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2653-4
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Drugi tom nowej serii o Flashu rozgrywającej się w realiach kolekcji DC Odrodzenie.
Barry Allen, czyli Flash, jest nazywany Najszybszym Człowiekiem na Ziemi, jednak nawet on nie może pojawiać się wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Szkoli więc młodego Wally’ego Westa, znanego jako Kid Flash, na swego pomocnika. Wally postanawia udowodnić mentorowi, że już posiada odpowiednie umiejętności – na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie mrocznej istoty, która straszy mieszkańców śródmieścia Central City. W rezultacie dochodzenia nie tylko on sam, ale także jego ciotka Iris i Barry zostają uwięzieni w pewnej mrocznej krainie. Czy Flash i jego pomocnik znajdą sposób, by wydostać się z opresji? Okazuje się też, że gra toczy się o stawkę znacznie większą niż życie dwóch superbohaterów…
Scenarzystąserii jest Joshua Williamson (Deathstroke, Justice League vs Suicide Squad). W tym tomie rysunkami zajęło się kilku grafików, między innymi DavideGianfelice (Northlanders).

cover rebirth Flash tom 02 72 dpi

Batman Detective Comics – Syndykat ofiar
Scenariusz:James Tynion IV
Rysunki: Alvaro Martinez, Eddy Barrows, Ben Oliver
Przekład:Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa:miękka ze skrzydekami
Objętość:156 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2648-0
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Drugi tom serii Batman – DetectiveComics w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.
W Gotham pojawia się Syndykat Ofiar. Jego członkowie nadali sobie taką nazwę, ponieważ wszyscy są ofiarami któregoś ze starć Batmana z wrogami. Życie owych ofiar zostało zrujnowane, a one same zyskały straszliwe moce. Rozpoczyna się wojna superistot ze wszystkimi, którzy pomagają Człowiekowi Nietoperzowi. Czy Syndykat Ofiar zdoła przeszkodzić Batmanowi i przekona do swoich pomysłów kogoś z drużyny Mrocznego Rycerza? Na szczęście u boku Batmana stoi kilkoro wiernych sprzymierzeńców…
Scenarzystą albumu jest James Tynion IV (Wieczny Batman, Wieczni Batman i Robin, The Woods), a głównymi rysownikami Alvaro Martinez (Wieczni Batman i Robin, Ultimate Comics X-Men) i Eddy Barrows (Nightwing).

cover rebirth Batman Detective tom 02 72 dpi

Wonder Woman – Rok pierwszy
Scenariusz:Greg Rucka
Rysunki: Nicola Scott, RomuloFajardo Jr.
Przekład:Tomasz Kłoszewski
Oprawa:miękka ze skrzydekami
Objętość:156 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-3400-3
Język oryginału:angielski
Seria:DC Odrodzenie
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Drugi tom serii Wonder Womanw ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Na wyspie Temiskirze Amazonki wiodą życie w harmonii z naturą, doskonale łącząc rozwój fizyczny z duchowym i intelektualnym. Cieszą się też błogosławieństwem olimpijskich bogów. Niespodziewanie w krainie wojowniczek rozbija się samolot z mężczyznami na pokładzie. Wydarzenie to na zawsze zmienia życie kobiecej społeczności…
Księżniczka Diana spędziła młodość w szczęśliwej rajskiej ojczyźnie. Teraz zaczyna rozumieć, że cała planeta znajduje się w niebezpieczeństwie, postanawia więc opuścić wyspę, aby chronić ludzkość od wojen. Okazuje się jednak, że także niektórzy bogowie pragną, aby jej misja się nie powiodła! Tak rozpoczynają się przygody Diany z Temsikiry w świecie ludzi, którzy nadadzą jej imię Wonder Woman.
Scenarzystą nowych przygód Wonder Woman jest sławny amerykański twórca Greg Rucka (Batwoman, DetectiveComics, wcześniejsza seria o Wonder Woman). Rysunki są dziełem australijskiej graficzki Nicoli Scott (Star Wars, Birds of Prey, SecretSix).

cover rebirth Wonder Woman tom 02 72

Deadpool Classic
Scenariusz:Joe Kelly, James Felder
Rysunki: Steve Harris, Walter McDaniel, Pete Woods,
Anthony Williams, YanceyLabat
Przekład:Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość:288 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN:978-83-281-2788-3
Język oryginału:angielski
Seria:Marvel Classic
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Poznajcie prawdę o początkach Deadpoola i niezwykłej więzi, która łączy go ze Śmiercią! W tym tomie Najemnika z Nawijką nawiedzają duchy przeszłości – i to całkiem dosłownie. Na rozgrzewkę przyjdzie mu zmierzyć się z rywalem z dawnych czasów. Później będzie musiał stawić czoło swojemu przeznaczeniu. Czy to właśnie Wade Wilson okaże się mesjaszem, który ocali ludzkość?
Autoramitegotomusąscenarzysta Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man) orazrysownicy: Walter McDaniel (Deathlok), Pete Woods (X-Men: Morderczageneza), Steve Harris, Anthony Williams i Yancey Labat.

Deadpool Classic 4.72

Star Wars – Imperium kontratakuje (Epizod V)
Scenariusz:Alessandro Ferrari
Rysunki: Kawaii Creative Studio, DavideTurotti
Przekład:Zbigniew Grzędowicz
Oprawa: miękka
Objętość:72 strony
Format: 170×260
Cena: 19,99
ISBN:978-83-281-2612-1
Język oryginału:angielski
Seria:Star Wars Film
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:science fiction

Kolejny komiks na podstawie filmu z gwiezdnej sagi.
Mimo zniszczenia Gwiazdy Śmierci Imperium wciąż stara się ostatecznie zmiażdżyć Rebelię. Jej bohater, Luke Skywalker, trenuje, aby stać się rycerzem Jedi, tak jak było mu to pisane. Musi się jednak strzec, gdyż DarthVader chce go pojmać za wszelką cenę. Aby to osiągnąć, jest gotów nawet wystawić przyjaciół Luke’a na niebezpieczeństwo. Nadeszła godzina próby…

SWF Imperium kontratakuje okladka 72

Premiera 28 marca 2018 r.:

Wehikuł czasu i inne opowieści
Scenariusz:Waldemar Andrzejewski
Rysunki: Waldemar Andrzejewski
Oprawa: twarda
Objętość:96 stron
Format:210×290
Cena: 69,99
ISBN:978-83-281-2611-4
Język oryginału:polski
Seria:Klasyka Polskiego Komiksu
Kategoria:komiks polski
Tematyka:science fiction

Antologia zbierająca wszystkie komiksy stworzone przez Waldemara Andrzejewskiego (1934–1993) – jednego z najciekawszych rysowników „złotego” okresu polskiego komiksu (końca lat siedemdziesiątych XX wieku). Jego prace, adaptacje powieści Herberta George’a Wellsa Wojna światów i Wehikuł czasu, były drukowane w piśmie „Alfa”. Opowieść science fictionTam gdzie słońce zachodzi seledynowo – w magazynie „Relax”. Niniejsza antologia zawiera też nigdy dotąd nie wydaną opowieść Kapitan Nemo, opartą o prozę Juliusza Verne’a, wciąż zachwycającą rozmachem kadrowania i kolorem.
Waldemar Andrzejewski tworzył także ilustracje i okładki książkowe, plakaty filmowe i okolicznościowe, grafiki użytkowe i artystyczne, projekty banknotów, znaczków i kart pocztowych, znaków firmowych, herbów miast. Album Wehikuł czasu… potwierdza – był jednym z najciekawszych ilustratorów w historii polskiego komiksu.

Wehikul cover 72

BBPO – Plaga żab
Scenariusz:Mike Mignola i inni
Rysunki:Guy Davis i inni
Przekład:Miłosz Brzeziński, Maciej Drewnowski, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość:408 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN:978-83-281-2797-5
Język oryginału:angielski
Seria:BBPO
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:horror

BBPO, czyli Biuro Badań Paranormalnych i Obrony, to amerykańska agencja rządowa zajmująca się wszelkimi typami zjawisk nadnaturalnych. Agenci BBPO jeżdżą po całym świecie i starają się nie dopuścić, żeby potwory, demony i starożytni bogowie szkodzili ludziom.
Hellboy odszedł z Biura, dlatego pozostali agenci – tacy jak wodna istota AbeSapien, pirokinetyczka Liz Herman czy homunkulus Roger – mają teraz znacznie więcej pracy. Czy to w Wenecji, czy na Uralu, czy w Stanach Zjednoczonych stawiają czoło istotom nie z tego świata. W końcu natrafiają na zagrożenie tak wielkie, że nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić. Rozpoczyna się długa rozgrywka zwana plagą żab…

BBPO Tom 02 072

Kule nie kłamią
Scenariusz:Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Darwyn Cooke, J.H. Williams III, Jordi Berneti in.
Przekład:Tomasz Kłoszewski
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Objętość:144 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN:978-83-281-2724-1
Język oryginału:angielski
Seria:JonahHex
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Kolejna odsłona przygód legendarnego JonahaHexa.
W sześciu wypełnionych palbą rewolwerów opowieściach tytułowy bohater jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem – jest uosobieniem sił natury. Nieważne, czy walczy z wilkami na lodowatych kanadyjskich pustkowiach, czy załatwia swoje sercowe sprawy w Meksyku, czy też bawi się w kotka i myszkę z tajemniczym, śmiertelnie niebezpiecznym bandytą napadającym na banki. Nic go nie powstrzyma przed osiągnięciem zamierzonego celu.
Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti kontynuują cieszącą się uznaniem krytyków i czytelników historię najokrutniejszego rewolwerowca Dzikiego Zachodu. Rysunkiwykonali: Darwyn Cooke, J.H. Williams, Jordi Bernet, RafaGarres, Paulo Siqueirai Mark Sparacio.

Kule nie klamia.72

Daredevil. Nieustraszony!
Scenariusz:Brian Michael Bendis
Rysunki: Alex Maleev
Przekład:Marceli Szpak
Oprawa: twarda
Objętość:512 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN:978-83-281-2749-4
Język oryginału:angielski
Seria:Marvel Classic
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Trzeci tom przygód Daredevila, adwokata za dnia i bezlitosnego sędziego w nocy.
Tym razem Matt Murdock musi zmierzyć się Alexandrem Bontem, którego kiedyś wsadził za kratki. Bont po wielu latach wreszcie wyszedł z więzienia i marzy o zemście.
Daredevil trafia też na spotkanie ludzi, na których życie jego działania wywarły niemały wpływ. Poczuje się tam jak wielbiony bohater czy raczej jak znienawidzony destruktor? Tymczasem Wilson Fisk kombinuje, jak uniknąć odsiadki. Jego plan polega na sprzedaniu wymiarowi sprawiedliwości dowodów na to, że Matt Murdock to Daredevil. Kingpin twierdzi, że dysponuje aktami, które to potwierdzają. Na takie dokumenty połasi się oczywiście nie tylko FBI…
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Daredevil#66–81, WhatIf Karen PageHadLived? i Ultimate Marvel Team-Up#6–8, a następnie zebrane w trzecim tomie Daredevil: The Man WithoutFear! Ultimate Collection ze scenariuszami Briana Michaela Bendisa i rysunkami AlexaMaleeva, Michaela Larka i Billa Sienkiewicza.

Daredevil 3.72

Avengers: Czas się kończy
Scenariusz:Jonathan Hickman
Rysunki: Mike Deodato, Stefano Caselli, Jim Cheung,
Valerio Schiti, Kev Walker
Przekład:Marek Starosta
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Objętość:144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2758-6
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Kontynuacja pełnej rozmachu opowieści zapoczątkowanej w seriach Avengers i New Avengers. Wiele się zmieniło, odkąd Avengers dowiedzieli się o desperackich działaniach Iluminatów, którzy próbowali uratować Ziemię przed zagładą. Koteria odrodziła się w nowym, śmiercionośnym składzie, ale jej motywy są niejasne. Wszyscy – zarówno herosi, jak i złoczyńcy – twierdzą, że są gotowi walczyć w obronie swojego świata. Czy jednak dotychczasowe bitwy i poniesione ofiary przygotowały ich na nieuniknioną chwilę, gdy ich czas się skończy?
Scenariusz tej historii napisał Jonathan Hickman (Nieskończoność), a za rysunki odpowiadają: Valerio Schiti (Strażnicy Galaktyki), Stefano Caselli (Avengers), Kev Walker (Anihilacja), Mike Deodato (Grzech pierworodny) i Jim Cheung (Nieskończoność).

Czas sie konczy.72

All-New X-Men – Przygoda w świecie Ultimate
Scenariusz:Brian Michael Bendis
Rysunki: Mahmud Asrar
Przekład:Kamil Śmiałkowski
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Objętość:132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2795-1
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Podróże do innych wymiarów to dla X-Men chleb powszedni. Czas, by posmakowali go również młodzi mutanci! W wyniku nieszczęśliwego wypadku Jean Grey i jej towarzysze przenoszą się do świata Ultimate. Tam spotykają Milesa Moralesa – miejscowego Spider-Mana. Czy jednak znajdą sposób na powrót do domu? I to taki, który nie zachwieje równowagą obu uniwersów?
Scenariusz tego tomu napisał Brian Michael Bendis, autor serii takich jak: Daredevil: Nieustraszony!,Uncanny X-Men czy Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki). Rysunki stworzył Mahmud Asrar (Supergirl).

Przygoda w swiecie Ultimate.72

Thor – Gromowładna
Scenariusz:Jason Aaron
Rysunki: Russell Dauterman, Jorge Molina
Przekład:Marceli Szpak
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Objętość:120 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN:978-83-281-2796-8
Język oryginału:angielski
Seria:MarvelNow
Kategoria:komiks amerykański
Tematyka:superbohaterowie

Kontynuacja serii Thor Gromowładny.
Odinson okazał się niegodny nosić swego magicznego młota. Mjolnir spoczął na Księżycu i – jak dotąd – nikt nie zdołał go podnieść. Nikt poza tajemniczą kobietą, której prawdziwej tożsamości nie zna nawet wszechpotężny Odyn. Tylko ona może ocalić Ziemię przed najazdem lodowych olbrzymów. Musi jednak mieć się na baczności – Gromowładny nie będzie się biernie przyglądał, jak ktoś inny dzierży jego młot…
Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, znany z serii Skalp, Thor Gromowładny czy Wolverine i X-Men. Rysunki stworzyli Russell Dauterman (Supurbia) i Jorge Molina (A-Force, X-Men).

THOR Gromowladna.72

Źródło: informacja prasowa