Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Otrzymamy wyjaśnienie dlaczego Kapitan Ameryka to agent Hydry?

Ekskluzywny podgląd przedpremierowy na „Captain America: Steve Rogers #2” od ComicBook odpowiada na jedno, bardzo ważne pytanie, które nurtowało fanów – dlaczego Kapitan Ameryka jest tajnym agentem Hydry? Okazuje się, że jest to związane z jego wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy jako mały chłopiec został w to wprowadzony przez swojego arcywroga, Red Skulla.

Redaktor Marvela, Alex Alonso, wziął udział w wywiadzie dla ComicBook i wyznał, że całemu zespołowi zajęło trochę czasu, aby zdecydować się na ideę Hydra Cap. Są jednak przygotowani na reakcję odbiorców:

Jesteśmy przygotowani i przewidzieliśmy silną reakcję na zmianę fabuły i tak wielki zwrot akcji, tak jakby to miało miejsce, gdyby pojawiła się damska wersja Thora czy nowa Pani Marvel czy też koreańsko-amerykański Hulk.

Przyznał również, że taka decyzja związana jest z budowaniem wielkich rzeczy w uniwersum Marvela. „Captain America Steve Rogers #2” ma być bardziej złożony, wyzywający i oszałamiający. Historia jest bardzo życiowa, a jak podkreślają twórcy: co może być bardziej głębokie niż najbardziej zaufany superbohater w całym uniwersum z ukrytym motywem?

Kiedy w pierwszym komiksie wyszło na jaw, kim naprawdę jest Kapitan Ameryka, fani byli nieco zdegustowani. Okrzyk „Heil Hydra!” wzbudził nie małe poruszenie. Jak widać twórcy jednak się nie zniechęcili i postanowili pójść z tą historią o krok dalej – czyli wyjaśnić wszystkim, jak do tego doszło. Czy to zmieni nastawienie odbiorców?

captain america steve rogers okładka

 

captainamericasteverogers002 cov bagley 187748

 

captainamericasteveroger002 1 187742

 

captainamericasteveroger002 2 187743

 

captainamericasteveroger002 3 187744

 

captainamericasteveroger002 4 187745

 

captainamericasteveroger002 5 187746

 

captainamericasteveroger003 187750

Źródło: comicbook.com