Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Powstanie komiks John Wick!

Postać Johna Wicka powróci z pewnością w przyszłym roku w “John Wick: Chapter 2”, a niedawno pojawiły się również pogłoski dotyczące trzeciej odsłony filmowej serii, ale wielki ekran nie jest jedynym miejscem, w którym fani mogą znaleźć swojego bohatera. W 2017 roku John Wick pojawi się na półkach sklepów z komiksami.

Nie wiadomo, czy akcja komiksowego „Johna Wicka” rozegra się przed czy po wydarzeniach z przyszłorocznego sequela, ale notka prasowa od Dynamite i Lionsgate obiecuje zupełnie oryginalne historie. Poniżej prezentujemy parę testowych szkiców od artysty Giovanni’ego Valletty.

CEO i wydawca z Dynamite, Nick Barrucci oświadczył, że komiks opowie “zupełnie nowe historie”:

„John Wick” to świetny film, łączący sztuki walki i żwawe dialogi z przemyślanym scenariuszem, który pozostawia widzów w napięciu, niecierpliwie oczekujących na kolejną odsłonę. Bardzo cieszy nas możliwość wypuszczenia komiksu, a dodatkowo podekscytowani jesteśmy tym, że otrzymaliśmy prawo do stworzenia kompletnie nowych historii dotyczących postaci.

Sheila Clarke z Lionsgate dodała, że komiks z pewnością poszerzy uniwersum bohatera. „John Wick: Chapter 2” wchodzi do kin już 10 lutego nadchodzącego roku.

John Wick art 1

 

John Wick art 2