Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Premiera komiksu na podstawie Amerykańskich Bogów

Ten rok to istna gratka dla fanów twórczości Neila Gaimana! Nie dość, że niebawem zadebiutuje serial oparty na powieści „Amerykańscy Bogowie”, to jeszcze przed tym wydarzeniem miała miejsce premiera komiksowej adaptacji tego tytułu. Cała powieść ma zostać zaprezentowana w 27 numerach. Nad projektem czuwają P. Craig Russell i Scott Hampton. Obiecują, że serial nie będzie miał wpływu na komiks.

Całkowicie ignorujemy to, co się dzieje po drugiej stronie muru. Byłem w tej samej sytuacji, gdy pracowałem nad adaptacją „Koraliny” Neila. Oni w tym samym czasie pracowali nad animowaną wersją. Nie mogłem na to spoglądać, bo chciałem uniknąć powiązania pomysłów. Kiedy widziałem, że zrobili coś przede mną, zanim ja się do tego włączyłem, pójście w tym kierunku było wykluczone. Tak samo jest z „Amerykańskimi Bogami”. – wyjaśnia Russell.

Podobnie jak w książce, komiks zaczyna się od momentu, w którym Shadow Moon odlicza swoje ostatnie dni pobytu w więzieniu.

Akcja pierwszego numeru rozgrywa się w więzieniu, potem na lotnisku i w samolocie. W miarę jak idziemy dalej, pojawiają się kolejne wątki i rozrywki. Chciałbym jednak zauważyć, że książka miała w sobie wiele z fantasy, nawet w miejscach takich jak więzienie. Craig miał tę cudowną chwilę, gdy Shadow rozmawia przez telefon ze swoją żoną Laurą i wizualizuje ją sobie taką, jaką ją pamięta. To te momenty, które naprawdę mi się podobały w pierwszym numerze. – kontynuuje Hampton.

Będzie sześciu różnych artystów, po jednym na każdą historię. – zapowiada Russel. Chciałbym dodać i swoją rękę do jednej z opowieści. – dodaje.

Wśród ilustratorów okładek pojawia się Glenn Fabry czy David Mack. Pierwszy numer – „American Gods: Shadows #1” pojawił się w sklepach 15 marca.

amgc okładka

 

amgc okładka 2

 

amgc 1

amgc 2

amgc 3

amgc 4

amgc 5

amgc 6

 

amgc 7

Źródło: ew.com