Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Suicide Squad: Oddział Samobójców już w sprzedaży!

Suicide Squad to pracujący dla tajnej rządowej agencji oddział złożony z najgorszych złoczyńców, jakich powołali do życia scenarzyści DC Comics. Już 5 sierpnia do polskich kin trafi film, a 15 czerwca na rynku nakładem wydawnictwa Egmont pojawił się komiks „Suicide Squad – Oddział Samobójców”. Album zawiera opowieści przedstawiające członków drużyny, wśród których są – mniej znane dotąd postaci – Deadshot, Nieznany Żołnierz, czy King Shark, ale również Joker i Harley Quinn, jeden z ulubionych duetów fanów historii z Gotham City.

„Suicide Squad – Oddział Samobójców”, tom 1, „Nadzorować i karać” jest już dostępny w sprzedaży. Scenariusz stworzyli Ales Kot i Matt Kindt, a za rysunki odpowiada m.in. Patrick Zircher. Przekład przygotował Tomasz Sidorkiewicz.

W zakładzie karnym Belle Reve naczelnik Amanda Waller tworzy na zlecenie rządu oddział uderzeniowy do wykonywania misji samobójczych. Wybiera do niego nieprzeciętnie uzdolnionych przestępców, takich jak Deadshot, szaleńców w typie Harley Quinn czy potwory jak King Shark. Waller musi zapanować nad zbieraniną postaci, które nie widzą sensu w przestrzeganiu zasad praworządności, a w dodatku mają własne cele, całkowicie rozbieżne z misją grupy. I pani naczelnik znajduje na to sposób – na swego pomocnika w dowodzeniu Suicide Squad wyznacza przestępcę będącego zarówno szaleńcem, jak i seryjnym mordercą – Jamesa Gordona juniora…

Scenariusz głównej opowieści napisał czeski auto (Zero, Secret Avengers, Bucky Barnes), a historii pobocznych – Amerykanin Matt Kindt (Revolver, Sweeth Tooth, Men of War). Głównym rysownikiem serii jest Patrick Zircher (Nightwing, Iron Man, Thunderbolts).

Bohaterów Suicide Squad zobaczymy w filmie „Legion Samobójców”, którego premiera została zapowiedziana na początek sierpnia 2016.

oddział samobójców okładka

 

099 SuisideSquad t01 m

Źródło: informacja prasowa