Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Świat Thorgala obchodzi 40. rocznicę

Już w listopadzie będziemy obchodzić jubileusz 40-lecia wydania pierwszego tomu „Thorgala” – „Zdradzona Czarodziejka”. Główna seria powieści graficznych, której rysownikiem od początku jest Grzegorz Rosiński, doczekała się 35 tomów, nie licząc serii pobocznych o wojowniczce Kriss de Valnor, córce Thorgala, Louve, a także najnowszej serii skupiającej się na losach o młodego Thorgala.

Na fanów „Thorgala” czekają w tym roku jeszcze dwa nowe tomy opowieści, a są nimi: 5 tom serii „Thorgal – Młodzieńcze lata” i 7 tom serii „Thorgal – Kriss de Valnor”. Ukażą się one nakładem wydawnictwa Egmont w listopadzie 2017 roku.

„Thorgal: Młodzieńcze lata tom 5 – Slivia”
Scenariusz: Yann Le Pennetier; Rysunki: Roman Surżenko; Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 22,99 zł (oprawa miękka), 29,99 zł (opraw twarda)
Liczba stron: 48

Piąta część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.
W tajemniczy sposób znika mędrzec Hierulf, którego król Gandalf skazał na śmierć, aby starzec nie doniósł do Althingu prawdy o rzezi dokonanej przez władcę wikingów. Podczas nieobecności Gandalfa w wiosce jego okrutny syn Bjorn postanawia poddać torturom pewną niechętną mu dziewczynę. Na szczęście Aaricia pomaga uciec przyjaciółce, lecz w wyniku splotu niesprzyjających zdarzeń sama naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Tymczasem nastoletni Thorgal, szukając Hierulfa, trafia do chaty wiedźmy, która ma powody, by nienawidzić zaginionego mędrca. Nikt z bohaterów nie przypuszcza, że kolejne zagrożenie nadejdzie ze strony kobiety więzionej przez Gandalfa w kamiennej wieży…

thorgal slivia

„Thorgal: Kriss de Valnor tom 7 – Góra Czasu”
Scenariusz: Xavier Dorison i Mathieu Mariolle; Rysunki: Frédéric Vignaux; Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 22,99 zł (oprawa miękka), 29,99 zł (oprawa twarda)
Liczba stron: 48

Siódma część umieszczonej w świecie Thorgala serii poświęconej losom pięknej awanturniczki Kriss de Valnor.
Kriss chce uratować syna uprowadzonego do odległego Bag-Dadhu. Nie ma jednak czasu na wielomiesięczną podróż, dlatego postanawia wejść na Górę Czasu, dzięki czemu mogłaby błyskawicznie znaleźć się na drugim końcu świata. Droga na szczyt okazuje się jednak niezwykle trudna i niebezpieczna. Co więcej, efekt tych wszystkich starań może się okazać wcale nie taki, na jaki liczyła. Tymczasem Jolan na czele wikingów nadal prowadzi wojnę z armią cesarza Magnusa. Obrońcy Północy są u kresu sił, kiedy pojawia się nowa możliwość zakończenia konfliktu.

thorgal góra czasu