Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Komiksy

Turf Wars zadebiutuje w przyszłym roku

W czerwcu 2017 roku pojawi się nowa powieść graficzna nawiązująca do wyświetlanego na stacji Nickelodean serialu „Avatar: The Legens of Korra”. Trzyczęściowa seria została zatytułowana „Turf Wars”. Wydawcą jest Dark Horse Comics.

Historia pisana jest przez jednego z twórców „Legend of Korra”, Mike’a DiMartino, a ilustracje stworzy Irene Koh, znana z takich projektów jak „Secret Origins: Batgirl” czy „Afrina and the Glass Coffin”. Wkład będzie miał również współtwórca serialu, Bryan Konietzko.

Akcja „Turf Wars” ma się rozgrywać jakoś tuż po wydarzeniach z serialu. Korra i Asami powróci do Spirit World i tam odkryje, że Miasto Republiki jest w tarapatach:

Korra będzie musiała odkryć nową równowagę w mieście podczas tego wszystkiego, co się dzieje. – mówi DiMartino. – Rozegra się to tuż po finale, więc skupi się na relacji Korry i Asami, a także na nowych zagrożeniach. To jakby następstwo radzenia sobie z nowym portalem w mieście, gdzie powracają wszyscy ewakuowani, aby odnaleźć swoje ‘wymazane’ z powodu portalu domy. – dodaje.

Romantyczna relacja pomiędzy dwoma głównymi bohaterkami została oficjalnie potwierdzona przez twórców – zarówno serialu, jak i powieści graficznej.

Turf Wars 1