Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS – do wygrania Potworna MarcyKate Connolly (rozwiązany)

“Potworna” autorstwa MarcyKate Connolly to współczesna baśń dla młodego czytelnika, która bez wątpienia czerpie z “Frankensteina” Mary Shelley. Naszą recenzję możecie przeczytać TUTAJ. Przygotowaliśmy dla Was trzy egzemplarze tej powieści – aby je zdobyć, musicie rozwiązać zadanie konkursowe.

O samej książce: 

Miasto Bryre cierpi pod wpływem magii złego czarownika. Jego klątwa sprawia, że dziewczęta chorują i znikają bez śladu, a wszyscy mieszkańcy żyją w strachu. Nikomu nie wolno wychodzić z domu po zmroku.

Kymera jednak może działać tylko nocą, niezauważona przez ludzi. Ojciec dziewczynki twierdzi, że nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Zabiliby ją. Nie zrozumieliby, że została stworzona, by ratować dziewczęta z Bryre.

Mimo ostrożności wzbudza zainteresowanie chłopaka o imieniu Ren, który odkąd ją ujrzał, co noc zostawia dla niej przy fontannie różę. Okazuje się, że wie o ginących dziewczynkach, czarowniku i panoszącej się w mieście czarnej magii. A jego wiedza zmieni całe życie Kymery.

Przywodząca na myśl Frankensteina i baśnie braci Grimm debiutancka powieść MarcyKate Connolly wyróżnia się ekscytującą, oryginalną fabułą o klasycznym rodowodzie.

 

Zadanie konkursowe dla Was!

Wymieńcie przynajmniej jeden tytuł filmu, książki, komiksu, teledysku etc., w którym pojawia się potwór Frankensteina lub postać nim zainspirowana.

Na odpowiedzi czekamy do 14 lipca 2016. Zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@kawerna.pl – w temacie maila wpisując POTWORNA. Pamiętajcie o zamieszczeniu adresu ewentualnej wysyłki (wraz z telefonem). NAGRODZIMY TRZY OSOBY!

Aktualizacja!

Książka trafi do Pawła Sz, Magdy N., Gabrieli S.

Gratulujemy!