Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS – do wygrania Xięgi Nefasa. Trygław Władca Losu (rozwiązany)

Niedawno miała miejsce premiera książki Małgorzaty Saramonowicz “Xięgi Nefasa. Trygław Władca Losu”. Przedstawia ona w zupełnie nowym świetle losy Bolesława Krzywoustego. Mamy dla Was trzy egzemplarze tej powieści. Aby je zdobyć, musicie poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe brzmi: Jak nazywała się pierwsza żona Bolesława Krzywoustego oraz jak nazywał się jego pierworodny syn?

Odpowiedzi nadsyłajcie na adres konkurs@kawerna.pl – w temacie maila wpisując KRZYWOUSTY. Na odpowiedzi czekamy do 20 lutego 2016 roku. Życzymy powodzenia!

Trzy osoby zostaną wybrane i nagrodzone.

 

O książce: Najnowsza książka Małgorzaty Saramonowicz pojawi się w księgarniach nakładem wydawnictwa Znak już 3 lutego 2016 roku.

Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Autorka wyśmienitych horrorów „Siostra” (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), „Lustra” i „Sanatorium”, scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką – „Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu”. Poniżej prezentujemy Wam oficjalny opis powieści.

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.

XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił…

AKTUALIZACJA:

Xięga Nefasa wędruje do:

Marioli K.

Kamili S.

Mateusz G.

Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali maile!