Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS – wygraj gry planszowe Studium w szmaragdzie! (rozwiązany)

Mamy dla Was świetne wieści… a dokładniej fantastyczne nagrody w konkursie. Do wygrania są TRZY egzemplarze gry planszowej “Studium w Szmaragdzie” w pakiecie ze zbiorem opowiadań “Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia” Neila Gaimana,  znajdziecie w nim słynne opowiadania autora na podstawie którego Martin Wallace stworzył grę planszową!

Studium w Szmaragdzie (A Study in Emerald V2 Martina Wallace’a) to gra planszowa dla 2-5 osób, nawiązująca do wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana: kompilacji historii o Sherlocku Holmesie oraz świata H.P. Lovecrafta.

Każdy gracz działa zgodnie ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i restauracji ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania, a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich ról. Jako członkowie tajnych służb albo sekretnych organizacji, będą korzystać z usług największych (nie)sław Pięknej Epoki, takich jak: Emma Goldman, Leon Czolgosz, Nikołaj Kibalczyc, a nawet Otto von Bismarck czy Sherlock Holmes!

 

Aby wygrać, potrzebujecie trochę szczęścia oraz nadesłania nam poprawnej odpowiedzi na pytania konkursowe. Brzmią one:

 

Kto stworzył postać Sherlocka Holmesa, postaci, bez której Gaiman nie napisałby “Studium w szmaragdzie”?

Kim był był główny wróg Sherlocka w książkach?

W jakiej powieści zadebiutował najsłynniejszy detektyw świata?

Pod jakim adresem mieszkał Sherlock ze swoim asystentem?

Kim był asystent Holmesa i czym się zajmował (zawód)?

 

Na odpowiedzi czekamy do 15 listopada 2015 roku pod adresem konkurs@kawerna.pl – w temacie maila wpiszcie STUDIUM. W treści maila prosimy też o zamieszczenie adresu do ewentualnej wysyłki (bez tego zgłoszenie nie będzie pełne)

WAŻNE! Pamiętajcie by polubić profil Kawerna.pl na facebooku oraz wydawnictwa Phalanx!

ps. Wyniki będę w terminie 14 dni od zakończenia konkurs, każde pytanie o wyniki przedłuży ich podanie o 3 miesiące i jedną pożartą duszę przez Wielkiego Przedwiecznego!

studium

rzeczyulotne

 Aktualizacja!

Pakiety trafiają do:

Tomasza Ł.

Natalii M.

Magdaleny M.

Gratulujemy! Do zwycięzców wysłaliśmy maile 🙂