Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Konkursy

KONKURS – wygraj książkę Otchłań! (rozwiązany)

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki „Otchłań” Roberta J. Schmidta z Uniwersum Metro 2033.

To druga polska powieść z serii, której akcja rozgrywa się w Polsce – tym razem we Wrocławiu.

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem. Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych rzeczy. Pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy enklaw coraz częściej przekraczają tabu i uciekają się do kanibalizmu. W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających – jak nazywa się ludzi żyjących przed wojną. Chcąc chronić swego niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa (to ruiny dawnego wieżowca Sky Tower), gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.

Pytanie dla Was: Które miasto najlepiej nadaje się na scenerię postapokaliptycznej fabuły i dlaczego? Opiszcie w 5-10 zdaniach.

Na odpowiedzi czekamy do 27 września 2015 roku pod adresem konkurs@kawerna.pl – w temacie wiadomości napiszcie OTCHŁAŃ. Pamiętajcie też polubić nasz profil na facebooku!

otchlan

Aktualizacja, książki wędrują do:  Jolanty R., Gniewko L., Marek P.